1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sarıcakaya Belediyesinden Şehit Ve Gazilere Kısa Mesaj Desteği
Sarıcakaya Belediyesinden Şehit Ve Gazilere Kısa Mesaj Desteği

Sarıcakaya Belediyesinden Şehit Ve Gazilere Kısa Mesaj Desteği

15 Temmuz askeri darbe girişimi nedeniyle şehit düşenlerin aileleri ve yaralılara destek amacıyla başlatılan dayanışma kampanyasına, Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler ve belediye personelleri tam destekte bulundu

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Yaşanan 15 Temmuz askeri darbe girişimi nedeniyle şehit düşenlerin aileleri ve yaralılara destek amacıyla başlatılan dayanışma kampanyasına, Sarıcakaya Belediye personelleri tam destek verdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Başbakan Binali Yıldırım öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası için Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler ve personellerinin "15 TEMMUZ" yazıp 1507’ye mesaj atarak kampanyaya destek verdiği bildirildi.

Terör örgütü FETÖ'nün darbe girişimde şehit olan vatandaşların ailelerine ve gaziler için başlatılan kampanyaya destek vermekten onur duyduklarını dile getiren Güler, tüm vatandaşları da kampanyaya destek olmaya çağırdı.

Gönderilen her mesajın, 5 liralık bağış olarak şehit aileleri ve gazilerine gittiğini aktaran Güler, "Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'ın imzasıyla yayımlanan Başbakanlık Genelgesi'ne göre, 15 Temmuz askeri darbe girişimi nedeniyle şehit düşenlerin aileleri ve yaralılar için ülke genelinde böyle bir yardım kampanyası başlatılmıştır. Halkımız tüm gsm operatörlerinden '1507' kısa mesaj numarasına '15 Temmuz' yazıp göndererek 5 lira karşılığı bağışta bulunabileceklerdir. Bu vatanı savunma uğrunda şehit olan kardeşlerimiz, ağabeylerimiz hiç tereddütsüz kendilerini silahların, top mermilerinin önüne siper etmişlerdir. Onlar için ne yapsak azdır. Haklarını ödeyemeyiz. Bizde tüm personelimle böyle bir anlamlı dayanışma kampanyasına katılıp destek olmak istedik." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler