1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sarıkaya'da Servis Şoförlerine Eğitim
Sarıkaya'da Servis Şoförlerine Eğitim

Sarıkaya'da Servis Şoförlerine Eğitim

YOZGAT (AA) - Sarıkaya Şehit Suat Akıncı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından taşıma hizmetlerinin daha düzenli ve güvenli hale getirilmesi amacıyla...

A+A-

YOZGAT (AA) - Sarıkaya Şehit Suat Akıncı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından taşıma hizmetlerinin daha düzenli ve güvenli hale getirilmesi amacıyla servis şoförlerine yönelik seminer düzenlendi.

Sarıkaya Şehit Suat Akıncı Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Etem Karabulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2017 yılının sonunda bakanlık genelgesiyle öğrenci taşımacılığı yapan servis sürücülerine eğitim verilmesinin öngörüldüğünü söyledi.

Müdürlük olarak 30 saatlik eğitim programı hazırladıklarını dile getiren Karabulut, "Sürücülerin eğitim aşamaları 5 modülden oluşmaktadır. Servis sürücülerine verdiğimiz eğitimlerin konularını 'Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği', 'Sürüş Psikolojisi', 'Trafik Sistemi ve Trafik Güvenliği', 'Güvenli Araç Kullanımı', "Okul Taşıtları' oluşmaktadır." dedi.

Karabulut, kursiyerin katılacağı eğitimin sonunda yapılacak yazılı sınavda başarılı olanlara sertifika verileceğini sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler