1. HABERLER

  2. TEKNO

  3. "Savronik Proje Yarışması Ödül Töreni"
Savronik Proje Yarışması Ödül Töreni

"Savronik Proje Yarışması Ödül Töreni"

"Fikirleri Kağıda Sığmayanlara" sloganıyla her yıl düzenlenen Savronik Proje Yarışması 2016'da dereceye giren projeler ve ödüller sahiplerini buldu.

A+A-

"Fikirleri Kağıda Sığmayanlara" sloganıyla her yıl düzenlenen Savronik Proje Yarışması 2016'da dereceye giren projeler ve ödüller sahiplerini buldu.

Savronak AŞ'den yapılan açıklamaya göre, üniversite öğrencilerinin sanayi ile işbirliği içinde bulunmasını ve yaratıcı fikirlerin ürüne dönüştürülerek Türkiye'nin rekabet gücünün arttırılmasını hedefleyen Savronik Proje Yarışması 2016 sonuçlandı.

Bu yıl 30 projenin başvurduğu, 22 projenin kısa listeye kaldığı yarışmada 13 proje finale kalarak jüri önünde sunum yapmaya hak kazandı.

Yarışmada, birinciliği "Mirket" adlı Hava Aracı ve Otomatik Anten Sistemi Projesi ile Anadolu Üniversitesi öğrencisi Furkan Bahat, ikinciliği "Mekanum Tabanlı AGV" adlı Endüstriyel Uygulama Robotu Projesi ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri Haydar Yusuf Erdoğan, Muhammed Oğuz Taş, Didem Özüpek, Muhammed Kement, Mehmet Onur Bostancı, üçüncülüğü ise "Melanoma Kanseri Erken Teşhisine Yardımcı Ben Takibi Mobil Uygulaması" adlı projeleri ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri Emine Büşra Bülbül, Cansu Yılmaz, Didem Tanış kazandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Savronik AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık, Eskişehir'de 30 yıla varan süredir hizmet verdiklerini anımsatarak, Savronik olarak üniversite-sanayi işbirliğine özel önem verdiklerini kaydetti.

Özellikle araştırma-geliştirme faaliyetlerine yoğunlaşarak özgün tasarım ve ürün geliştirme amacıyla gerçekleştirilen üniversite-sanayi işbirliği sonucunda ortaya çıkan sinerji ile Eskişehir'de teknoloji üretme kabiliyetini artırmayı ve katma değeri yüksek çözümler üretmeyi amaçladıklarını vurgulayan Işık, üniversitelerle halihazırda var olan işbirliğini daha aktif ve etkin bir şekilde sürdüreceklerini vurguladı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler