1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehit Astsubay Halisdemir'in Adı Caddeye Verilecek
Şehit Astsubay Halisdemirin Adı Caddeye Verilecek

Şehit Astsubay Halisdemir'in Adı Caddeye Verilecek

15 Temmuz'da darbecilerin Özel Kuvvetler Komutanlığında şehit ettiği Astsubay Halisdemir'in ismi, Ankara'da bir caddeye verilecek

A+A-

ANKARA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, darbecilerin Özel Kuvvetler Komutanlığında şehit ettiği Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ismi, Ankara'da bir caddeye verilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in konuya ilişkin değerlendirmelerine yer verildi.

"FETÖ'cü generalin alnına kurşunu dayayıp daha ilk anda darbeye en büyük darbeyi vuran yiğit Astsubay kardeşimiz." ifadesini kullanan Gökçek, şehit Halisdemir'i unutmayacaklarını ve isminin Ankara'da bir caddeye verileceğini bildirdi.

- "Demokrasi nöbeti Çarşamba gününe kadar sürecek"

Öte yandan Gökçek, demokrasi nöbetine çarşamba gününe kadar devam edileceğini, ücretsiz ulaşımın da aynı güne kadar süreceğini kaydetti.

Gökçek, İstanbul Yenikapı'da yarın yapılacak mitingin, 15 Temmuz Kızılay Demokrasi Meydanı'na kurulacak dev ekrandan izlenebileceğini belirtti.

Astsubay Halisdemir, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yanındaki bir grup askerle Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürmüş, sonrasında açılan ateşle şehit olmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler