1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Şehit Cenazesinde Kılıçdaroğlu'na Yönelik Protesto
Şehit Cenazesinde Kılıçdaroğluna Yönelik Protesto

Şehit Cenazesinde Kılıçdaroğlu'na Yönelik Protesto

CHP Kayseri İl Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen partililer, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dün Fatih Camisi'nde protesto edilmesine tepki gösterdi- İl Başkanı Keskin'in konuşması sırasında bir kişinin partililer aleyhine slogan atması üzerine, g

A+A-

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün İstanbul'daki Fatih Camisi'nde düzenlenen şehitlerin cenaze töreninde protesto edilmesine, Kayseri'de partililer tepki gösterdi.

CHP Kayseri İl Başkanlığı'nda toplanan partililer, ellerinde Türk bayrağı, Atatürk ve Kılıçdaroğlu posterleriyle Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi.

Burada partililer adına konuşan CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin, son günlerde hayatını kaybeden şehitler için başsağlığı dileğinde bulundu.

İktidar tarafından algı oluşturulmaya çalışıldığını savunan Keskin, CHP'yi teröre destek veren bir parti konumuna düşürmeye yönelik çalışmalar yapıldığını belirtti.

Ülkenin 14 yıldır aynı parti tarafından yönetildiğini ifade eden Keskin, şunları söyledi:

"Sanki Habur'da çadır mahkemeleri kurarak, teröristleri aklayan CHP, Oslo'da görüşme yapanlar CHP. İmralı'da görüşme yapan CHP, İmralı'da terörist başını ziyaret edenler CHP, Dolmabahçe'de görüşme yapanlar CHP. Çözüm süreci adı altında teröristlerin silah depolamasına izin veren CHP, valilere talimat göndererek, 'Teröristlere operasyon yapmayın' diyen ve teröristlerin tonlarca patlayıcıları yollara döşemesine izin veren CHP. Her gün şehit gelmesine neden olan CHP imiş gibi algı oluşturarak bizlere saldırıyorlar. Ülke genelinde bunu sistematik olarak yapacakları istihbaratı geldi. Güç zehirlenmesine girenler, genel başkanımızı ve bizleri satılık tetikçilere hedef gösteriyorlar. Biz ölüm dahil hiçbir şeyden korkmayız. Bu vatan için kanlarımız topraklara dökülecekse, bu bizim onurumuzdur. Bundan sonra bizlere saldıranlara karşı sessiz olmayacağız."

Keskin, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yapılan her türlü saldırının partiye yapıldığını, bu saldırılara karşılıksız kalmayacaklarını, her şehit cenazesinde bulunacaklarını kaydetti.

İl Başkanı Keskin'in konuşması sırasında bir kişinin parti aleyhine slogan atması üzerine, partililer de o tarafa yöneldi. Slogan atan kişi, polisler tarafından meydandan uzaklaştırıldı.

Kısa süreli gerginliğin ardından partililer, il başkanı ve bazı partililerin uyarısı üzerine yeniden meydana döndü.

Çevik kuvvet ekipleri, açıklamanın yapıldığı meydanda önlemleri artırdı.

Önceki ve Sonraki Haberler