1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Şehit Düşmek İçin Evden Çıktım, Oğluma Nasip Oldu'
Şehit Düşmek İçin Evden Çıktım, Oğluma Nasip Oldu

'Şehit Düşmek İçin Evden Çıktım, Oğluma Nasip Oldu'

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde vurularak şehit olan Muhammed Yalçın'ın babası Selahaddin Yalçın, "Şehit düşmek için evden çıkmıştım fakat oğluma nasip oldu." dedi

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde vurularak şehit olan oğlu Muhammed Yalçın'ın (22) cenazesini memleketi Karaman'ın Kazımkarabekir ilçesinde toprağa veren baba Selahattin Yalçın, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

Darbe söylentileri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine oğluyla sokağa çıktıklarını belirten Yalçın, "Evden nasıl çıktık bilmiyorum. Bir süre sonra oğlumdan eve dönmesini isteyerek Esenboğa Havaalanı'na gittim. Oğlum da biraz dışarıda durduktan sonra eve dönmüş." diye konuştu.

Gencin gece yarısından sonra arkadaşlarının telefonu üzerine tekrar evden çıktığını dile getiren Yalçın, "Oğlum dört arkadaşı ile Külliye'nin önüne gitmiş. Saat 02.00 gibi iki arkadaşı dönüyor, oğlum ve arkadaşı orada kalıyor. Sürekli telefonda görüşüyorduk. Bana, helikopter ve uçakların çok alçaktan uçtuğunu, ateş ettiklerini söyledi. Saat 04.00 sularında Esenboğa'dan eve döndüm. Oğlumu tekrar aradım. Külliye çevresinin çok hareketli olduğunu söyledi." ifadelerini kullandı.

Yalçın, saat 06.00 gibi tekrar oğlunu aradığını ve eve gelmesini istediğini aktararak, şunları kaydetti:

"Ona 'Oğlum niye gelmiyorsun' dedim. 'Tamam baba geleceğim' dedi. Tam o sırada bomba patladı, sesini telefondan duydum. 'Baba 50 metre ilerimize bomba düştü' dedikten sonra ses kesildi. Telefondan silah sesleri duyuluyordu. Kendisine bir daha ulaşamadım. Hemen oraya gittim, aradım bulamadım. Orada 4 şehit vardı, onların arasında yoktu. Sonra Gazi Üniversitesi Hastanesi'ne gittim. Oğlumu morgda bulunca yıkıldım. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Vatanımız için şehit oldu. İnşallah bir daha bu tür tehlikelerle karşı karşıya kalmayız. Şehit düşmek için evden çıkmıştım fakat oğluma nasip oldu. İnşallah yüce Mevlam bize sabrını verir. Zaten kendisi önceden de şehit olacağını söylüyordu."

-"Adı Karaman'da bir okula verilsin"


Oğlunun Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü öğrencisi olduğunu kaydeden Yalçın, "Bu sene son sınıfa geçmişti. Tüm derslerini geçmişti, başarılıydı. Öğretmen olup vatanına hizmet edecekti. Nasibinde şehit olarak hizmet etmek varmış. Ben oğlumla gurur duyuyorum. İsteğim onun adının Karaman'da bir okula verilmesi. Evladımın ismi bir okulda yaşasın istiyorum." şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler