1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehit Özalkan'ın Vasiyeti İçin Telafer'de Arsa Tahsis Edildi
Şehit Özalkan'ın Vasiyeti İçin Telafer'de Arsa Tahsis Edildi

Şehit Özalkan'ın Vasiyeti İçin Telafer'de Arsa Tahsis Edildi

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Özalkan'ın vasiyet ettiği okul için Telafer'de arsa tahsis edildiğini söyledi

A+A-

ERBİL (AA) - Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyetinde yapılmasını istediği okul için Irak'taki Türkmen şehri Telafer'de arsa tahsis edildiğini belirtti.

  • Kılavuz, Afrin şehidi Özalkan'ın vasiyeti için Telafer'e gitti
  • Türkmenler, kendilerinden 'vasiyetinde' söz eden şehidi andı
  • CHP'den şehit Özalkan'ın vasiyeti için başvuru
  • Kılavuz, şehit Özalkan'ın vasiyeti için Kerkük'te

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı üzerine Irak'a geldiklerini ve Telafer'de gerekli çalışmayı başlattıklarını söyledi.

Kılavuz, "Telafer'de şehidimizin okulu için yer tahsisi yapıldı. Telafer Eğitim Müdürü, arsanın okul için tahsis edildiğine dair ilgili yazıyı gönderdi. İş makineleri 3 bin 500 metrekarelik arsa alanını temizledi. Böylelikle ilk kazmayı vurmuş olduk. Müteahhitle gerekli görüşme yapıldıktan ve proje planı çizildikten sonra okulun yapımına hızlıca başlayacağız." dedi.

Yerel yetkililerin kentte anaokuluna ihtiyaç olduğunu bildirdiğini aktaran Kılavuz, Şehit Musa Özalkan Anaokulu'nun 350-400 öğrenci kapasiteli olacağını ifade etti.

Kılavuz, Telafer'de Musul Vali Müsteşarı Kasım Kara, Irak 53. Türkmen Tugayı Komutanı Seyit Muhtar, Telafer Belediye Müdürü Muhsin Çolakoğlu, Telafer Eğitim Müdürü Mehmet İbrahim Maraşlı, Telafer İlçe Meclis Başkanı Mehmet Abdülkadir ve Musul Vilayet Meclis Üyesi Lilyar Muhammed Ali ile görüştüklerini kaydetti.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü unsurlarıyla girilen çatışmada şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Özalkan'ın, Telafer’deki Türkmen çocuklar için anaokulu, kreş veya kültür merkezi yaptırılarak adının verilmesini vasiyet ettiği ortaya çıkmıştı.

Muhabir: Salih Bilici

Önceki ve Sonraki Haberler