1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Şehit Şimşek'in Gazi Yakınından Duygulandıran Sözler
Şehit Şimşekin Gazi Yakınından Duygulandıran Sözler

Şehit Şimşek'in Gazi Yakınından Duygulandıran Sözler

Nusaybin'de, terör operasyonunda yaralandıktan sonra tedavi gördüğü GATA'ta şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Şimşek'in Konya'daki halasının oğlu gazi Rasık Can, Türk milletinin terörle mücadeledeki kararlılığını vurguladı

A+A-
Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Abdullah Şimşek'in Konya'daki halasının oğlu gazi Rasık Can, Türk milletinin terörle mücadeledeki kararlılığına ilişkin sözleriyle duygulandırdı.
Şehit Şimşek'in cenazesinin defnedileceği Beyşehir ilçesi Gölkaya Mahallesi'nde AA muhabirine açıklamalarda bulunan Can, polis memuruyken 1994'te Kars'ın Kağızman ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada sol ayak topuğundan yaralandığını söyledi.
Komando olarak Hakkari'de vatani görevini yaparken, 1995'te de Kuzey Irak'ta teröristlerle girilen çatışmada ağır yaralandığını ifade eden Can, "Ayaklarımdan, göğsümden, kolumdan yaralanmıştım. Kaburgalarım ağır hasar görmüştü. Günlerce şuurum kapalı kaldı. Bir yıl süren tedavinin ardından taburcu oldum. Sonra harp malulü gazisi olarak emekli oldum." diye konuştu.
Vatan ve millet için bundan sonra da elinden geleni yapmaya hazır olduğunu vurgulayan Can, gaziler olarak her zaman görev beklediklerini dile getirdi.
- "Kardeşlerimizin kanı yerde kalmaz"
Ülkenin hiçbir zaman teröre boyun eğmeyeceğini dile getiren Can, şöyle devam etti:
"Allah bizi şehitlik mertebesine eriştirmedi. Abdullah kardeşimiz şehit oldu. Biz de dua ettik 'Şehit olalım' diye ama nasip Abdullah'aymış. Vatan uğruna şehit olmak varsa bu boynumuzun borcudur. Devletim çağırırsa yine giderim. Devletimizin, sonuna kadar arkasındayız. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için her şeye hazırız. Bu ülkeden bir çakıl taşı dahi verilmeyecek. Polisken yaralandım, askerken yaralandım, yine gider ya gazi ya şehit olurum. Kardeşlerimizin kanı yerde kalmaz."
Öte yandan, Şimşek'in şehit olduğu haberini alan yakınları, Gölyaka Mahallesi'ndeki babaevine akın etti. Şehidin evinin bulunduğu sokağa ve eve Türk bayrakları asıldı.
Piyade Uzman Çavuş Abdullah Şimşek, Nusaybin'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 5 Mayıs'ta yaralanmış ve tedavi altına alındığı GATA'da şehit olmuştu.
Önceki ve Sonraki Haberler