1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehit Ve Gazi Çocuklarına Karne Hediyesi
Şehit Ve Gazi Çocuklarına Karne Hediyesi

Şehit Ve Gazi Çocuklarına Karne Hediyesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla şehit ve gazilerin çocuklarına karne hediyesi ve yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla bisiklet hediye edildi

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde şehit ve gazi yakınları için gerçekleştirilen iftar programına katılan ve aralarında çocuk ve gençlerden oluşan 50 kişiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, bisiklet verildi.

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz'ın, şehit ve gazi ailelerine bizzat verdiği bisikletler, bugün üç aileden 4 ile 18 yaş arasında, 4 kız ve 3 erkek olmak üzere, toplam 7 çocuğa karne hediyesi olarak ulaştırıldı.

Küçükyılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Ankara'da ikamet eden şehit ve gazi ailelerin çocuklarına bisiklet hediye ettiklerini ifade etti.

"Şehit aileleri hiçbir zaman yıkılmadı, yıkılmayacak da"
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen 37 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Uğur Şahin'in üç çocuğu Damla (10), Yağmur (13) ve Yusuf'a da (18) bisiklet hediye edildi.

Şehit Uğur Şahin'in 13 yaşındaki kızı Yağmur Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendisine ve kardeşlerine hediye edilen bisikletler için çok sevindiklerini belirterek, "Şehit aileleri hiçbir zaman yıkılmadı, yıkılmayacak da. Bizi düşündüğü için Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

10 yaşındaki Damla Şahin de "Babam şehit olduğu için çok fazla üzülüyorum, çok kötü bir his. Babamı vuranların hepsi o kadar kötüler ki şehitlerin kanı yerde kalmayacak ve herkes dik duracak. Artık onlar yıkılacak ve onlar cehennemde yanacaklar." ifadelerini kullandı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ediyoruz"
Hakkari'nin Dağlıca bölgesi ve civarında yürütülen operasyonda şehit edilen Jandarma Astsubay Üstcavuş Turgay Topsakaloğlu'nun 4 yaşındaki kızı Beren Balım ile 8 yaşındaki Emir Kayra hediye bisikletler için mutlu olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini iletti.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler