1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehit Yakınları Ve Gaziler İçin "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"
Şehit Yakınları Ve Gaziler İçin 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası

Şehit Yakınları Ve Gaziler İçin "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"

KIRŞEHİR (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olan vatandaşların ailelerine ve yaralılara destek olmak amacıyla "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası" başlatıldığı...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olan vatandaşların ailelerine ve yaralılara destek olmak amacıyla "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası" başlatıldığı bildirildi.

Kırşehir Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini ve temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişiminde şehit olan vatandaşların aileleri ve gazilere acılarını hafifletmek için hükümetin kampanya başlattığı hatırlatıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"15 Temmuz Silahlı Darbe Teşebbüsü, sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, hükumetimizin kararlı tutumu ve aziz milletimizin devletine ve demokrasiye sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. Söz konusu hain darbe girişimi teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin kederlerini hafifletmek ve yaralarına, acılarına ortak olmak için hükumetimiz, şehit ve gazilerimize tanınan bütün hakları tanımış ve bütün imkanları seferber etmiştir. Ayrıca, aziz milletimiz de yaşanan bu acı karşısında yoğun bir şekilde yardım etme talebinde bulunmuştur. Milletimizin bu yardım talebini karşılamak amacıyla, Başbakanlığımızca belirlenecek esaslar çerçevesinde harcanmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlendirilmiş ve 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası başlatılmış ve banka hesapları açılmıştır."

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kırşehir Valisi Necati Şentürk, tüm GSM operatörlerinden "1507" SMS numarasına "15 Temmuz" yazarak 5 lira bağışta bulunulabileceği belirterek, şunları kaydetti:

"Darbe gecesinde demokrasiye sahip çıkarak darbecilere dur diyen bütün Kırşehirlilerin bu kampanyaya destek vereceklerine inanıyorum. Kırşehirli hemşehrilerimiz, demokrasi şehitlerimizin yakınlarına ve yaralılarımıza yönelik başlatılan bu kampanyaya az ya da çok demeden yardım yapacaklardır. Açılan banka hesap numaralarına nakit yardımında bulunulabilir ya da SMS yoluyla yardım yapabilir. Aziz Türk Milleti bu kampanyaya duyarsız kalmayacaktır."

Önceki ve Sonraki Haberler