1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Şeker Fabrikasına "Vergi" Teşekkürü
Şeker Fabrikasına Vergi Teşekkürü

Şeker Fabrikasına "Vergi" Teşekkürü

Kayseri'de vergi rekortmenliğini son iki yıldan beri elinde bulunduran Kayseri Şeker Fabrikası'nın Kurumlar Vergi Rekortmenliği Belgesi, Maliye Bakanı Naci Ağbal adına Mimar Sinan...

A+A-

Kayseri'de vergi rekortmenliğini son iki yıldan beri elinde bulunduran Kayseri Şeker Fabrikası'nın Kurumlar Vergi Rekortmenliği Belgesi, Maliye Bakanı Naci Ağbal adına Mimar Sinan Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Bağsız tarafından verildi.

Kayseri Şeker Fabrikasından yapılan yazılı açıklamada, belgede ülke ekonomisine yaptığı katkıdan dolayı kuruma teşekkür edildiği ifadelerinin yer aldığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, takdim edilen belgeyi tüm Kayseri Şeker çiftçileri ve çalışanları adına almaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Fabrikanın kentteki en büyük kuruluşlardan biri olduğunu ifade eden Akay, şunları kaydetti:

"Kayseri Şeker artık kendi misyonuna, büyüklüğüne ve şanına yakışan noktaya gelerek, Kayseri'de ilk defa Kurumlar Vergisi Rekortmeni oldu. Bundan sonra bu birinciliği Kayseri Şeker’in elinden kimse alamayacak iddiasına en yüksek seviyede sahip çıkmak için çalışan ve çiftçilerimizin de buna bütün güçleri ile destek vereceklerine inanıyorum. Bu iddiayı sürdürmenin de anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bu daha fazla kazanç elde etmek, rastgele yapılan masrafların kısılması, verimliliğe ve tasarrufa dikkat etmek demektir."

Önceki ve Sonraki Haberler