1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Selçuk, Iowa State ile protokol imzaladı
Selçuk, Iowa State ile protokol imzaladı

Selçuk, Iowa State ile protokol imzaladı

Selçuk Üniversitesi Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Iowa State Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

A+A-

Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıyla Iowa State Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dr. Mary Holz ile Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir, işbirliği protokolünü imzaladı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir, eğitimdeki kaliteyi yükseltmek için yurtdışındaki birçok üniversite ile işbirliği yaptıklarını, bu alandaki çalışmaların öğretim üyesi ve öğrencileri için çok faydalı olduğunu söyledi.
Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kürşat Turgut, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Arıcan, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nden Prof. Dr. Muammer Özgören, Iowa Üniversitesi Global Extension Program Koordinatörü Dr. David Andrews ile Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde öğretim üyesi ve aynı zamanda Iowa Üniversitesi’nde görevli Andrey Khomutov katıldı.
Üniversiteleri ile ilgili detaylı bilgi veren Rektör Yardımcısı Dr. Mary Holz, üniversitede yaptıkları çalışmaları anlatarak Selçuk Üniversitesi ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.
KOP Tarım Eylem Planı ile Konya’daki tarımsal kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışmalar yaptıklarını belirten Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, uygulamalı çiftçi eğitimleri konusunda Iowa State Üniversitesi ile ortak proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti.
İşbirliği içerisindeki üniversitenin özellikle ziraat, veteriner, mühendislik ve ekonomi alanında çok iyi olduğu vurgulayan Prof. Dr. Babaoğlu, “Başta Iowa Üniversitesi olmak üzere Amerika’daki üniversiteler uygulama alanında çok iyi eğitim veriyorlar. Ziraat ve veteriner alanında eğitim daha çok uygulama üzerinden yapılıyor. Ülkemizde de bu alanda çalışmaları artırmak için ikili anlaşma gereği duyduk. İmzaladığımız protokolle öğretim üyeleri ve öğrencilerimiz bu üniversiteyi yerinde görme fırsatı yakalayacak. Bundan sonra kalıcı çalışmalar yapmak için değerlendirme toplantıları yapacağız. Fırsatları değerlendireceğiz” dedi.

konyahaber

Önceki ve Sonraki Haberler