1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Selçuklu'da Başarılı Sporculara Ödül Yağmuru
Selçuklu'da Başarılı Sporculara Ödül Yağmuru

Selçuklu'da Başarılı Sporculara Ödül Yağmuru

Selçuklu'da 2017 yılında Türkiye ve Avrupa Şampiyonaları'nda başarı gösteren sporcu ve antrenörler ödüllendirildi.

A+A-

Selçuklu Belediyesi, 2017 yılında Türkiye ve Avrupa Şampiyonaları'nda başarılı elde eden sporcu ve antrenörleri düzenlenen program ile ödüllendirildi. Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen programda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu da  spor severlerle söyleşi gerçekleştirdi.
Programa Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, spor yazarları, spor yöneticileri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ile sporcu ve velileri katıldı.
“Tesisleşme adına çok önemli aşamalar kaydettik”

Ödül töreninde konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu'da spor alanında yapılan yatırımları ve gelecek hedeflerini anlattı. Başkan Altay,"Bugüne kadar inşa edilmiş 11 spor salonuna bu yıl 6 spor salonu daha ekliyoruz. 2 olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, suni çim sahalar, okullarımıza yapmış olduğumuz spor alanları ile birlikte gençlerimize spor yapacakları alanları oluşturuyoruz. Bununla birlikte Türkiye’nin en büyük amatör kulüplerinden birine sahibiz. 20 branşta 28 bin sporcuya hizmet veriyoruz. Milli takımlara sporcular yetiştiriyoruz. Selçuklu’da spora başlama yaşını 3 yaşına kadar indirdik. Çocuklarımız Cimnastik ile spora başlıyorlar sonra istedikleri branşta onları her gün evlerinden alarak servisle Avrupa standartlarındaki alanlarda profesyonel hocalar eşliğinde spor yapmalarına imkan sağlıyoruz” şeklinde konuştu.


“Spora yaptığımız yatırım geleceğe yapılmış demektir”

Türk sporuna önemli katkı sağlayan kulüp olduklarının altını çizen Başkan Altay,"Son 7 yılda Spor'a toplam 83.356.100 TL’lik yatırım yaptık. Bu yatırım gençlerimize ve geleceğimizedir. Önümüzdeki yılda sporda değerler eğitimi, sporcu altyapı merkezi, sporcu seçme merkezi ve hami projelerimizi de hayata geçireceğiz. Bir projemiz daha var ki; başarabilirsek büyük bir farkındalık olacak. Selçuklu'da tüm 3. sınıflara yüzme öğretmeyi planlıyoruz. Bu gün de 76 sporcumuzu ödüllendireceğiz. Son 7 yıl içinde sporcularımıza toplam 323 bin 594 tl değerinde ödül dağıttık. Bu gün bizi yalnız bırakmayan ve desteklerini her zaman arkamızda hissettiğimiz Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan'a, Basketbol Federasyonu Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Sayın Hidayet Türkoğlu'na, Spor Yazarlarımıza, Medya mensuplarımıza, Meclis Üyelerimize, Sporcularımıza ve ailelerine ayrıca çıktığımız bu yolda canla başla çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum "dedi.

Genel Müdür Baykan “Selçuklu’nun spora verdiği destek takdirin üstündedir”

Selçuklu Belediyespor Kulübü'nün son dönemde büyük sportif başarılara imza attığını ifade eden Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan," Bu başarıda Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'ın katkısı büyük. Ayrıca bu başarılardan öte Başkanımızın oluşturduğu potansiyel bölgesindeki ve Konya'daki spora ve sporcuya verdiği hizmetler, yaptığı tesisler her türlü takdir ve taltifin üstündedir" dedi.
Selçuklu Belediyesi'nin spora  verdiği katkıların takdire şayan olduğunu ifade eden Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer de, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti ve sporcuları kutladı.

"Türk sporuna hizmet etmek için çalışıyoruz"

Selçuklu Kongre Merkezinde yapılan söyleşide konuşan Hidayet Türkoğlu da kariyerinden önemli anları gençlerle paylaştı. Türkoğlu, “Çoğunuz Amerika’daki takımlarımı bilirsiniz. Ama ilk Sacramento takımında başladım basketbol oynamaya. İlk üç senem oradaydı. Daha sonra bir yıl San Antonio takımında oynadım. Kariyerim anlamında en başarılı yıllarım Orlando Magic takımında geçti. Yaklaşık yedi sene Orlando’da geçirdim. Son iki senemi de Los Angeles Clippers takımından sonra basketbol hayatımın kafa ile vücudumun aynı yerde olmadığını görerek noktalamam gerektiğini düşündüm ve 36 yaşımda profesyonel basketbol hayatımı noktaladım. Tam eşimle çocuklarımla vakit geçireyim derken Aralık ayı gibi Cumhurbaşkanımızdan bir telefon geldi. Ve artık Türk sporu için hizmet etmem gerektiğini ve ülkeme dönmem gerektiğini söyledi. 2016’dan beri cumhurbaşkanımızın başdanışmanı olarak bir sene öncede federasyon başkanı olarak şu an karşınızda Türk sporuna hizmet etmek için gece gündüz çalışan bir kardeşiniz, arkadaşınızım. Bu noktalara gelmek inanın samimiyetle söylüyorum kolay değil” ifadelerini kullandı. Türkoğlu söyleşinin ardından sporseverlerden gelen soruları cevaplandırdı. Daha sonra çeşitli branşlarda dereceye giren sporcular ödüllendirildi. 

Başarılı sporcular ödüllendirildi

2017 yılında Türkiye ve Avrupa Şampiyonalarında başarı gösteren Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrönerleri tam, yarım ve çeyrek altınla ödüllendirildi.  Selçuklu Belediyespor Kulübü Judo Takımı, 2017 yılında 12 sporcusu ile toplamda 17 madalya toplayarak en fazla madalya kazanan  spor dalı oldu. Judo’nun ardından Tekvando branşında 10 sporcu ile 16 madalya, Wushu’da ise 15 sporcu ile 15 madalya toplandı. Selçuklu Belediyespor Kulübü ve antrenörleri toplamda 100 tam altın, 26 yarım altın ve 19 çeyrek altın ile ödüllendirildiler.
Selçuklu Belediyesi tarafından ödüllendirilen branşlar şu şekilde, Judo; 24 tam, 3 yarım, 4 çeyrek altın, Tekvando; 45 tam, 5 yarım, 1 çeyrek altın, Wushu; 7 tam, 6 yarım, 6 çeyrek altın, Kick Boks; 13 tam, 3 yarım, 2 çeyrek altın, Karate; 7 tam, 2 yarım, 3 çeyrek altın, Güreş; 2 tam, 5 yarım, 2 çeyrek altın, Cimnastik;  2 tam, 2 yarım, 1 çeyrek altın.
Ödül töreni fotoğraf çekimi ile son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler