1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Selçuklu’nun 4 Mahallesinde Su Sorunu Çözüldü
Selçuklu’nun 4 Mahallesinde Su Sorunu Çözüldü

Selçuklu’nun 4 Mahallesinde Su Sorunu Çözüldü

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu’ya bağlı Tatköy, Sızma ve Tepekent mahallelerinde sağlıklı ve kesintisiz su temini çalışmalarının tamamladığını, Sarayköy Mahallesi’nde yürütülen çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

A+A-
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, su sıkıntısı yaşayan Selçuklu’ya bağlı Tatköy, Sızma ve Tepekent mahallelerinde sağlıklı ve kesintisiz su temin ettiklerini, Sarayköy’de ise çalışmaları kısa bir süre sonra tamamlayacaklarını söyledi.
Yeni Büyükşehir Yasası ile merkeze bağlanan mahallelerde yürüttükleri çalışmalar kapsamında, su azlığı ve sağlıksız su problemi yaşayan yerleşim yerlerinin ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Başkan Akyürek, bu konuda sorunları yerinde tespit ettikten sonra çözümünü sağladıklarını dile getirdi.
 
KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün su azlığı sorunu yaşanan Tepekent Mahallesi’nde kaynaktan alınan suyu öncelikle 11 bin 317 metre uzunluğunda 140 milimetre çapında 100 yıl ömürlü polietilen boru hattı ile terfi merkezine cazibeli olarak aktardığını belirten Başkan Akyürek, ardından bin 813 metre uzunluğunda 140 milimetre çapında 100 yıl ömürlü polietilen boru hattı ile Tepekent Mahallesi su deposuna terfi edilmesinin sağlandığını söyledi.
 
Tatköy Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla Sulutas Mahallesi su deposundan alınan suyun 891 metre uzunluğunda 140 milimetre çapında 100 yıl ömürlü polietilen boru hattı ile Tatköy’ün içme suyu şebekesine cazibeli olarak iletildiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Selçuklu ilçesine bağlı Sızma Mahallesi’nde de su sorununu çözen KOSKİ Genel Müdürlüğümüz, mahallenin içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla Ardıçlı Mahallesi su deposundan alınan suyu, 6 bin 182 metre uzunluğunda 140 milimetre çapında 100 yıl ömürlü polietilen boru hattı ile Sızma’nın içme suyu şebekesine cazibeli olarak ulaştırdı. Selçuklu ilçemize bağlı Sarayköy Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla da yeni açılan 274 metre derinliğinde su kuyusundan temin edilen su, 250 milimetre çapında uzun ömürlü duktil boru hattı ile eski kuyu hattına bağlanarak terfi edilmesi sağlandı. Sarayköy’de kısa sürede çalışmalar tamamlanacak, mahallenin su sıkıntısını tamamen giderecek” dedi.
 
Başkan Akyürek, yeni su şebekelerinin Tatköy, Sızma, Tepekent ve Sarayköy’e hayırlı olmasını diledi.
Önceki ve Sonraki Haberler