1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Selçuk’ta Öğrenci Yurdu ve Arsa Devir Protokolü
Selçuk’ta Öğrenci Yurdu ve Arsa Devir Protokolü

Selçuk’ta Öğrenci Yurdu ve Arsa Devir Protokolü

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü ve Hayırsever İşadamı Nurullah Ercan arasında Akören’de bulunan beş katlı öğrenci yurdu ve arsasının devri için protokol imzalandı. 

A+A-

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü ve Hayırsever İşadamı Nurullah Ercan arasında Akören’de bulunan beş katlı öğrenci yurdu ve arsasının devri için protokol imzalandı. 
Selçuk Üniversitesi Rektörlük Makamında gerçekleşen protokole Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Hayırsever İşadamı Nurullah Ercan, Eski Köy Hizmetleri Genel Müdürü Ali Altuntaş ve Akören Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Eray Tulukcu katıldı.
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, protokolün imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksekokulumuzun kurucusu ve isim babası Ercan Ailesi üniversitemize yaptığı hizmetlere bir yenisini ekledi. Okulumuzun arazisinin içinde bulunan bir yurt binasını kullanmak üzere üniversitemize tahsis ettiler. Çok hayırlı ve bereketli bir yatırım yaptınız. Bu şekilde üniversitemizin hem eğitim öğretim hem de hizmet kalitesini yükseltecektir. Allah, sizin gibi insanların sayısını arttırarak daha çok versin.  Kendilerine bu vesileyle teşekkür ediyoruz. Böyle hayırseverlerin olması gerçekten ülkemizdeki eğitim açısından önemli avantaj ve katkıdır. Temennimiz bu şekilde hayırsever insanlara, Allah’ın daha çok fazlasını vermesidir. Tüm hizmetlerinden dolayı Ercan Ailesine teşekkür ediyoruz” dedi.
Hayırsever İşadamı Nurullah Ercan, Selçuk Üniversitesi’nin şehrin gözbebeği olduğunu belirterek, “Üniversitemize hizmet etmekten ve ortak faaliyetler yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Rahmetli babam için yapılan yurt binası benim adıma kaldı. Zaten bunu bugüne kadar üniversite işletiyordu. Bugünden sonra da gerçek hükmünü üniversitemize devretmiş bulunuyoruz. İnşallah hayırlı olur, güle güle kullanırsınız” diye konuştu.
Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Eray Tulukcu, yapılan hayırdan dolayı mutlu olduklarını belirterek, Hayırsever Nurullah Ercan’ın öğrencilerin mezuniyet törenlerine katılarak onları motive ettiğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler