1. HABERLER

  2. ADS

  3. Servikal Disk Hernisi (Boyun Fıtığı)
Servikal Disk Hernisi (Boyun Fıtığı)

Servikal Disk Hernisi (Boyun Fıtığı)

Servikal Disk Hernisi (Boyun Fıtığı)

A+A-

 

Omurlarla bağlantısı olan boyun bölgesindeki disklerin merkezinde özel bir sıvı bulunur. Travmalar, zorlamalar, kazalar ve yaşlılıktan kaynaklanan sebeplerle disklerin merkezinde bulunan özel sıvı azalır. Sıvı kaybeden disk, görevini yerine getirememeye başlar ve zamanla diskin merkezi dış tabakada yırtıklara neden olur. Bu yırtıklar sinirlerin ve omiriliğin yer aldığı boşluklara taşar ve bu durum boyun fıtığı hastalığına neden olur.

Boyun fıtığı hastalığının teşhisinde ve tedavisinde Acıbadem Maslak Omurga Sağlığı Merkezi başarılı çalışmalar sunuyor. Boyun fıtığı hastalığının yanı sıra, skolyoz (Omurga Eğriliği) hastalığı ve kifoz (kambur) hastalıklarının tedavisinde de uzman doktorlarımız sizlere etkili tedavi yöntemleri sunuyor. Özellikle boyun fıtığı hastalığı gerekli tedbirlerin alınması sayesinde iyiye giden hastalıklar arasında yer alıyor.

Boyun Fıtığı Tedavisi

Tedavi yöntemlerinin bilinmesi ve bu doğrultuda hareket edilebilmesi için merkezimizden yardım alabilirsiniz. Boyun, sırt, kol ve omuzlarda ağrılarınız varsa ve geçmiyorsa, geçici duyu kayıpları, boyun bölgesinde elektriklenme, kol ve el kaslarında güç kaybı, reflekslerde zayıflama gibi şikâyetleriniz devam ediyorsa, boyun fıtığı hastalığına yakalanmışsınız demektir. Bu durumda hemen zaman kaybetmeden merkezimize başvurun.

Gerekli işlemleriniz yapılarak teşhisiniz tamamlandıktan sonra, sizlere etkili tedavi yöntemleri sunuyoruz. Hastalığın durumuna göre ilâç tedavisi ya da diğer tedavi yöntemlerinden bir tanesini sizlere uyguluyoruz. Artık boyun fıtığı hastalığından korkmanıza gerek yok. Günlük yaşantınızı aksatmadan bu hastalığın etkilerinden sizleri kurtarıyoruz. Ayrıntılı bilgi için, www.omurgasagligimerkezi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler