1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sesob Başkanı Köksal'dan Yöresel Ürün Satışına Tepki
Sesob Başkanı Köksaldan Yöresel Ürün Satışına Tepki

Sesob Başkanı Köksal'dan Yöresel Ürün Satışına Tepki

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, il dışından gelerek Sivas'ta yöresel ürün satışı yapılmasının esnafları mağdur ettiğini belirterek,...

A+A-

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, il dışından gelerek Sivas'ta yöresel ürün satışı yapılmasının esnafları mağdur ettiğini belirterek, tepki gösterdi.

Köksal, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde "yöresel ürünler" adı altında iş yerleri açılarak Sivas’taki esnafların mağdur edildiğini ifade etti.

Ülkenin zor günlerden geçtiğini ve yaşanan gelişmeler karşısında esnafların da olumsuz etkilendiğine dikkati çeken Köksal, şöyle devam etti:

"Bir ülkede esnaf ve sanatkar huzursuz ise o ülkede istikrardan bahsedilemez. Devletimiz ve Hükümetimiz gerek yasal düzenlemelerle gerekse de kredilerle bazı düzenleme ve destekler yaparak esnafımıza katkı sağlamaya ve onları ayakta tutmaya çalışıyor. Katkı ve desteklerinden dolayı Devletimize ve Hükümetimize teşekkür ediyoruz. Buna rağmen kendi gayretleriyle ayakta durmaya çalışan esnaflarımız, dışarıdan gelerek Sivas’ta yöresel ürün satışının yapılması nedeniyle zor durumda kalmaktadır."

Esnaf ve sanatkarın dükkan kirasını, vergisini, çek ve senedini dahi ödemekte zorlandığını, aldıkları ürünleri de borçla alıp sattıklarını aktaran Köksal, şunları kaydetti:

"Geçici olarak yer kiralayan ve yöresel ürünleri satanlar esnafımızı mağdur ettiği için bu açılışlara da müsaade edilmemeli ve bir an önce faaliyetlerine son verilmelidir. Çünkü aynı ürünler vergi ve kirasını ödeyen, istihdam sağlayan bizim esnaflarımızda da var. Yöresel ürünler satışı yapanlar konusunda mutlaka bir önlem alınmalıdır. Eğer bu tür açılan yerler kapatılmasa, esnaf teşkilatı olarak tepkilerimiz devam edecektir. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak görevimiz esnaf ve sanatkarımızın hakkını korumaktır."

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler