1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Setcard, Siber Saldırı Sorununu Giderdi
Setcard, Siber Saldırı Sorununu Giderdi

Setcard, Siber Saldırı Sorununu Giderdi

İSTANBUL (AA) - Setcard Finans Müdürü Orkun Baki, Setcard'ın siber saldırıya maruz kaldığını belirterek, "18 Ocak'ta yapılan bu saldırı sonucu oluşan...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Setcard Finans Müdürü Orkun Baki, Setcard'ın siber saldırıya maruz kaldığını belirterek, "18 Ocak'ta yapılan bu saldırı sonucu oluşan sorunlar giderilerek normal işleyiş sürecine geçildi." ifadesini kullandı.

Setcard tarafından yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen Baki, kısa süreli hizmet aksaklığından dolayı müşteri ve üyelerinden özür dilediğini bildirdi.

Baki, Setcard'ın siber saldırıya maruz kaldığını ve kullanıcılarının bugün itibarıyla kartlarını kullanabildiklerini aktararak, "18 Ocak'ta yapılan bu saldırı sonucu oluşan sorunlar giderilerek normal işleyiş sürecine geçildi. 17 yıldır ödeme sistemleri ve yemek kartı sektöründe hizmet veren firmamız, bundan sonraki süreçte de aynı hassasiyet ve yetkinlikle müşterilerimize ve üyelerimize hizmet vermeye devam etmektedir. Ocak ayı sonu itibarıyla da hiçbir hak mağduriyetine sebebiyet vermeden bakiye problemleri tamamlanacak." bilgisini verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler