1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Seydişehir'de 400 Keklik Doğaya Bırakıldı
Seydişehirde 400 Keklik Doğaya Bırakıldı

Seydişehir'de 400 Keklik Doğaya Bırakıldı

Seydişehir'de, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler 400 kekliği doğaya bıraktı.

A+A-

Seydişehir'de, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler 400 kekliği doğaya bıraktı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Rıza Kamil, Kuran Mahallesi'nde yapılan etkinlikte yaptığı konuşmada, son 10 yılda 25 bin kekliğin doğaya bırakıldığını söyledi.

Çekirgenin verdiği zarara karşı mücadele ettiklerini belirten Kamil, "Seydişehir'e bağlı kırsal mahallelerde hububat ürününün zararlısı olan süne ve ekili alanlara zarar veren çekirge ile biyolojik mücadele amacıyla doğaya keklik salımı yapıyoruz. Yapılan bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Doğal dengenin korunması için yapılan bu çalışma büyük önem taşıyor. Ayrıca doğaya bırakılan kekliklerin korunması için herkesin bu konuda duyarlı olması gerekiyor." diye konuştu.

Konuşmanın ardından 400 keklik doğaya bırakıldı.

Etkinliğe, Seydişehir Belediye Başkan Vekili Mevlüt Güray, Konya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Enver Demirci ve ilçe sakinleri katıldı.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler