1. HABERLER

  2. ADS

  3. Sezaryen Sonrası Vajinal Doğum Nedir?
Sezaryen Sonrası Vajinal Doğum Nedir?

Sezaryen Sonrası Vajinal Doğum Nedir?

Sezaryen Sonrası Vajinal Doğum Nedir?

A+A-

 

Günümüzde pek çok çift sağlıklı bir şekilde çocuk sahibi olmak istemektedir. Normal bir şekilde çocuk sahibi olamayanlar ise, tüp bebek yöntemi sayesinde evlat sahibi olabilmektedir.

Sağlıklı ve daha az sancılı doğum yapmak isteyen kadınlar genelde sezaryen yöntemini tercih etmektedirler. Ancak sezaryen yöntemine şimdilerde sezaryen sonrası vajinal doğum seçeneği de eklenmiştir. Uygun şartlarda gerçekleştirildiği takdirde, bu yöntemde enfeksiyon ve kan kaybı riski daha az olabilmektedir. Rahim yırtılması tehlikesi varsa, bu yöntem zaten denenmemelidir.

Genital estetik müdahalelerden biri olan Vajina Daraltma ameliyatı mutlaka uzman bir jinekoloji doktoru tarafından yapılmalıdır. Bu ameliyat genellikle, cinsel haz ve tatminsizlik, ağrılı cinsel ilişki, ilişki sonrası vajinadan çıkan seslerin rahatsızlık vermesi, ilişki önce ve sonrasında özgüven artışının sağlanması gibi çeşitli durumlarda uygulanabilmektedir.

Ekonomik zorluklar nedeniyle, kadın hastalıkları ve tüp bebek tedavisinde uygun tüp bebek fiyatları veren kadın hastalıkları ve tüp bebek uzmanı kişilerden tedavi almakta fayda vardır.

Kadın hastalıkları, doğum ve tüp bebek alanında çalışmakta olan Op. Dr. Volkan Dede ve merkezi hakkında detaylı bilgileri http://drvolkandede.net/ internet adresini inceleyerek edinebilir, site üzerinden e-randevu alabilirsiniz.

 

Önceki ve Sonraki Haberler