1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sharapova Ceza İndiriminden Mutlu
Sharapova Ceza İndiriminden Mutlu

Sharapova Ceza İndiriminden Mutlu

Rus tenisçi Sharapova, doping yaptığı gerekçesiyle aldığı 2 yıllık cezanın 15 aya düşürülmesine ilişkin, "Tutku duyduğum bu sporu geri kazanmak beni çok mutlu etti." dedi

A+A-

İSTANBUL (AA) - Doping yaptığı gerekçesiyle Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından verilen 2 yıllık men cezası, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) kararıyla 15 aya düşürülen Rus tenisçi Maria Sharapova, kortlara geri döneceği zamanı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Kendi adını taşıyan "mariasharapova.com" internet sitesine açıklamada bulunan Sharapova, ceza kararını öğrendiği Mart ayında, kariyerindeki en zor günlerinden birini yaşadığını belirterek, "2017 Nisan'da tenis oynayabileceğimi öğrendiğim an, benim en mutlu günüm oldu." ifadesini kullandı.

"Kural değişikliklerinin bildirilmesinin ne kadar önemli olduğunu öğrendim"

Kortlara döneceği günü iple çektiğini belirten 29 yaşındaki sporcu, yaşadığı süreçle ilgili olarak, "Tutku duyduğum bu spor benden alınmış gibi hissettim. Onu geri kazanmak beni çok mutlu etti." değerlendirmesinde bulundu.

CAS'ın vermiş olduğu kararda, ITF'le görüş birliğinde olmadığının ortaya çıktığını aktaran Sharapova, "Son 10 yıldır bilmeden aldığım ama yasaklı olduğu saptanan meldonyum maddesini kullandığım için sorumluluğu üzerime alıyorum. Ama diğer ülke federasyonlarının sporcularına kural değişikliklerini bildirmesinin ne kadar önemli olduğunu öğrendim." diyerek kendi federasyonunu eleştirdi.

Eski Wimbledon Şampiyonları'ndan görüş ayrılığı

Wimbledon Tenis Turnuvası'nda 1977'de kadınlarda mutlu sona ulaşan Virginia Wade, ITF'in daha açık olması gerektiğini belirterek, "Sharapova, yüzde yüz haklı. Ama sporcuların kurallar çerçevesinde daha dikkatli davranmaları gerekiyor." dedi.

Aynı organizasyonda 1987'de erkeklerde zafer elde eden Avustralyalı tenisçi Pat Cash ise 2 yıldan 15 aya düşürülen cezanın hafif kaldığını belirterek, "Sharapova'nın haklı tarafları da var ama kariyerinin zarar gördüğü şüphe götürmez. Aldığı cezadan dolayı itibarı asla aynı olmayacak." diye görüşlerini aktardı.

Muhabir: Emre Doğan

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler