1. HABERLER

  2. ADS

  3. Şifa İçin Bilmemiz Gereken Dualar Var mıdır?
Şifa İçin Bilmemiz Gereken Dualar Var mıdır?

Şifa İçin Bilmemiz Gereken Dualar Var mıdır?

Şifa İçin Bilmemiz Gereken Dualar Var mıdır?

A+A-

Günümüzde insanlar şifa bulmak için bazı şeylere ihtiyaç duyar. Bunlardan biri ilâç kullanmak ya da doktora gitmektir. Hastalıkların hikmetini kavrayarak sabretmesi ve şifayı da sadece Allah’tan beklemesi de önemlidir. Bu yüzden şifa için bilinmesi gereken dualar vardır. Bunlardan biri İnşirah Suresi Dinlemek ve okumaktır. Kur’ânın 94. Suresidir ve Mekke’de indirilmiştir. İslam inancına göre insanın tüm sıkıntılarının giderilmesini ve kalbinin ferahlamasını sağlamaktadır.

Bu dua ile beraber her derde derman olan ve sıkıntıları giderebilecek surenin geçmişten günümüze önemi büyüktür. Her zaman sağlıklı ve sıhhatli yaşamak önemlidir. Bu yüzden şifa duası okumak ve aynı zamanda hastalar için de okutmak gereklidir. Hz. Muhammed’in de okuduğu şifa dualarıyla birlikte Allah’tan yakalanan hastalık için şifa bekleyecek ve ister aileniz isterseniz de kendiniz için okuyarak şifa bulabileceksiniz. Sağlıklı insanların o halde durumuna şükretmesi, hasta olanların ise şifa için bilinmesi gereken dualardan olan İnşirah Duasını okuması gerekmektedir. Şifa duası okunuşu olarak;

  1. Elem neşrah leke sadrek
  2. Ve vada'na 'anke vizreke 
  3. Elleziy enkada zahreke 
  4. Ve refa'na leke zikreke
  5. Feinne me'al'usri yüsren
  6. İnne me'al'usri yüsren 
  7. Feiza ferağte fensab 
  8. Ve ila rabbike ferğab

Bu şekilde okunan şifa duasıyla birlikte kısa sürede Allah’ın izniyle yakalanan hastalıktan şifa olunacak ve herhangi bir sıkıntı kalmayacaktır. İnşirah suresi günümüzde pek çok insan tarafından bilinmemektedir. Oldukça faziletli olan bu duayı okurken mutlaka okunma adetlerinin de bilinmesi gerekmektedir. Anlamı ve fazileti çok büyük olan bu duanın Arapça okunuşu da bilinmelidir. Sizler de İnşirah suresini okuduktan sonra İnşallah hastalık ve sıkıntılarınızdan kısa sürede kurtulabileceksiniz.  Sizde daha fazla bilgi için bu siteyi ziyeret edebilrisiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler