1. HABERLER

  2. ADS

  3. Sigara Bırakmada Alternatif Yöntemler
Sigara Bırakmada Alternatif Yöntemler

Sigara Bırakmada Alternatif Yöntemler

Sigara Bırakmada Alternatif Yöntemler

A+A-

Sigara insan sağlığı üzerinde oluşturduğu olumsuz etkiler dolayısı ile çağımızın vebası haline gelmiştir. Kullanıldığı süreç içinde kullanıcısına olduğu kadar çevreye de zarar veren sigaradan kurtulmak çok önemli olup, sigarayı bırakmanın faydaları saymak ile bitmeyecek kadar çoktur.

Sigarayı Bırakma Yöntemleri

İnsan sağlığına olan zararı ile bilinen sigaradan kurtulmak için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Ancak sigarayı bırakma yöntemleri arasında en etkili olanı elektronik sigara kullanımıdır. Elektronik sigara pil, kartuş ve atomizer olmak üzere üç bölümden oluşur. Elektronik sigaranın çalışma şekli nargile ile benzerlik gösterir. Ancak nargileden farklı olarak elektronik sigarada buhar oluşumu köz ile değil pil ile sağlanır. Atomizer pilden aldığı enerji ile likiti ısıtarak buhar oluşumu sağlar. Kartuş ise atomizerdeki likit devamlılığını sağlamaktadır.

Sigarayı Bırakmak İstiyorum Diyorsanız

Sigara bırakma süreci oldukça zorlu olsa da en önemli adım sigarayı bırakmak istiyorum deyip, buna karar vermektir. Elektronik sigara sayesinde sigara bırakma sürecini daha kolay hale getirmek oldukça kolay olacaktır. Çünkü elektronik sigara likit inin içinde bulunan sıvı nikotin, gliserin ve gıda aroması birleşimi ısınıp buharlaşarak sigara içimine benzeyen bir tat alma ve koku sağladığı için sigara eksikliği etmezsiniz. Bunun yanı sıra elektronik sigara likitinde sigarada olduğu gibi zararlı ve kimyasal madde olmayışı da sizin ve çevrenizin sağlığını korumada oldukça yarar sağlar.

Elektronik Sigaranın Avantajları

Elektronik sigara, sigara bırakmada oldukça etkili olduğu gibi likidi içeriği dolayısı ile dışarıya duman değil su buharı verdiği için kullanıcının etrafındaki kişilerin pasif içicilikten kaynaklı sağlık sorunları yaşamasını da engeller. Kapalı olan her alanda içilebilir özelliği bulunmakta olup sigara olduğu gibi kötü kokuya neden olmaz. Aynı zamanda elektronik sigaranın yangı çıkarma olasılığı normal sigaraya oran ile daha düşük bir ihtimaldir. Ayrıca ek ve dişlerde sararmalara yol açmadığı gibi maliyet açısından oldukça karlıdır. Sonuç olarak bit yıllık sigara giderinin hesaplanması sonucunda elektronik sigara fiyatları oldukça makul fiyatlara denk gelmektedir. Bu sayede elektronik sigara ile sağlığınızı korumanın yanı sıra bütçenizi de korursunuz.

Önceki ve Sonraki Haberler