1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sincan-Sıhhiye Arasında Ekspres Otobüs Hattı
Sincan-Sıhhiye Arasında Ekspres Otobüs Hattı

Sincan-Sıhhiye Arasında Ekspres Otobüs Hattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sincan-Gar-Sıhhiye arasında ekspres otobüs hattı oluşturdu

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçici olarak ulaşıma kapatılacak Sincan-Kayaş banliyö tren hattı yolcuları için Sincan-Gar-Sıhhiye arasında ekspres otobüs hattı oluşturdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, EGO Genel Müdürlüğü, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca gerçekleştirilecek Başkentray Projesi inşaat çalışmaları kapsamında ulaşıma kapatılacak Sincan-Kayaş banliyö hattının yerine, bölge halkının mağdur olmasını engellemek amacıyla mevcut otobüs hatlarına ilave olarak Sincan-Gar-Sıhhiye arasında oluşturulan 522 numaralı ekspres otobüs hattıyla yolcu taşıyacak.

Başkentray Projesi kapsamında 11 Temmuz'da başlayacak inşaat çalışmalarından, banliyö tren hattını kullanan vatandaşların etkilenmemesi için devreye alınacak otobüs hattını kullanacak vatandaşlar, Sincan, Lale, Elvankent, Emirler, Özgüneş, Etimesgut, Marşandiz, Gazi Fişek Fabrikası, Gazi, Hipodrom, Ankara Tren Garı, Adliye duraklarını kullanabilecek.

Sincan-Gar arası seferlerinin yapılacağı 522 Sincan-Gar Sıhhiye Ekspress hattının güzergahı Sincan hareket noktası, Vatan Caddesi, Ankara Caddesi, Polatlı 2. Cadde, Atatürk Caddesi, İstasyon Caddesi, Türk Kızılayı Caddesi, Ankara Bulvarı, Celal Bayar Bulvarı, Kazım Karabekir Caddesi, Hipodrom Caddesi, Talatpaşa Bulvarı, Atatürk Bulvarı; dönüş güzergahı ise Altınsoy Caddesi, Celal Bayar Bulvarı, Ankara Bulvarı, Türk Kızılayı Caddesi, İstasyon Caddesi, Atatürk Caddesi, Ankara Caddesi, Vatan Caddesi ve Sincan hareket noktası olarak belirlendi.

Ulus ve Sıhhiye'den Sincan yönüne giden mevcut hatlarda değişiklik olmayacak, gerektiğinde bu hatlardaki otobüs sayısı artırılabilecek.

Öte yandan, Kayaş-Sincan Banliyo hattının yenilenmesi nedeniyle Mamak ve Kayaş'tan Ulus ve Sıhhiye bölgesine ulaşımı sağlayan belediye otobüslerinin sayıları artırılacak.


 

Önceki ve Sonraki Haberler