1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sinemacılardan Fetö'nün Darbe Girişimine Tepki
Sinemacılardan Fetönün Darbe Girişimine Tepki

Sinemacılardan Fetö'nün Darbe Girişimine Tepki

Sinema meslek birlikleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi

A+A-

İSTANBUL (AA) - Sinema meslek birlikleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Sinema Oyuncuları Meslek Birliği (BİROY), Belgesel Sinemacılar Birliği, Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SESAM), Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB), Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği (SE-YAP), Senaryo ve Diyalog Yazarı Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SENARİST BİR), Sinema Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM), Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SİNEBİR) ile Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği (TESİYAP) yayımladığı ortak açıklamada, tepkilerini dile getirdi.

Darbelerin ne gerekçeyle olursa olsun özgürlüklerin kısıtlanması veya yok edilmesi anlamına geldiği belirtilen açıklamada, "Darbenin ve her türlü antidemokratik hareket ve şiddetin karşısındayız. Demokrasinin, insan haklarının, özgür basının, özgür sanatın ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Bu değerlerimizin toplumun tüm kesimlerinin de farkında olmasını diliyoruz." görüşlerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, "Sinema meslek birlikleri olarak darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ve güvenlik güçlerimizin ailelerine baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadeleri yer aldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler