1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sivas Valisi Gül Görevine Başladı
Sivas Valisi Gül Görevine Başladı

Sivas Valisi Gül Görevine Başladı

Vali Gül: "Paralel devlet yapılanması başta olmak üzere, bütün terör örgütleriyle, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla mücadelemize devam edeceğiz"

A+A-

İçişleri Bakanlığının kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı'ndan Sivas Valiliğine atanan Davut Gül, görevine başladı.

Gül, Sivas'ta ilk olarak Gümüşhane'nin Torul ilçesinde askeri araca düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan ve 6 Haziran'da şehit olan jandarma er Salih Bulut'un Yıldızeli ilçesine bağlı Kavak köyündeki baba evine giderek taziyede bulundu. Şehit babası Nihat Bulut'a şehidin kanının yerde kalmayacağını söyleyen Gül, başsağlığı dileklerini iletti.

Daha sonra Vali Gül için Sivas Valiliği önünde karşılama programı düzenlendi. Uzun kuyruğun oluştuğu törende Gül, "hayırlı olsun" dileklerini kabul etti.

Gül, karşılamanın ardından düzenlediği basın toplantısında, terör olaylarına değinerek, "Devletimizin terörle mücadeledeki kararlılığı hiç şüphesiz terör bitene kadar devam edecektir." diye konuştu.

Sivas'ın potansiyel sahibi bir il olduğuna değinen Gül, "Terleyen Vali olmaya geldim." dedi.

Gül, yapılması planlanan çalışmalara da değinerek, "Vatandaşlarla buluşacağız, sorunları çözmeye gayret edeceğiz. Sivaslıya hizmetkar olmaya, taş üstüne taş koymaya geldik. Sivasspor hak ettiği yerde değil. Mutlaka hak ettiği yere gelmesi gerekiyor. Bununla ilgili tüm Sivaslılar gibi biz de üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. Paralel devlet yapılanması başta olmak üzere bütün terör örgütleriyle bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla mücadelemize devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler