1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sivas Valisi Gül'den Türbe Ziyaretleri
Sivas Valisi Gülden Türbe Ziyaretleri

Sivas Valisi Gül'den Türbe Ziyaretleri

Sivas Valisi Davut Gül, 4 Eylül Sivas Kongresinin 97'nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında türbe ziyaretinde bulundu.

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas Valisi Davut Gül, 4 Eylül Sivas Kongresinin 97'nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında türbe ziyaretinde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Gül, Ulu Cami içinde yer alan Müftü Abdürrauf Efendi Türbesini ziyaret etti. Kur'an-ı Kerim okunması ve duanın yapılması ardından türbe içini gezen Gül, burada dua edip, yetkililerden bilgi aldı. Gül'e, Vali Yardımcısı Turgay İlhan ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü eşlik etti.

Gül, yaptığı açıklamada, Anadolu’da ezan, bayrak ve dinin tehlikeye girmesi durumunda toplumun bir araya gelerek onun mücadelesini vermekten geri durmadığını belirterek, "Bugün burada ziyaret ettiğimiz milli mücadele döneminde Atatürk’e sahip çıkıp, 108 gün ev sahipliği yapan Sivas’ın kanaat önderleridir. Ezan, din ve bayrak mücadelesini Kahramanmaraş’ta Sütçü İmam, Çanakkale’de Anadolu insanı, 4 Eylül’de Sivaslılar ve en son 15 Temmuz’da tüm Türkiye vermiştir. 15 Temmuz’da ezanları duyan millet bir bayrak altında mücadele etmişse o açıdan bağımsızlık mücadelesi veren mücadelenin asıl kahramanı olan Anadolu insanı ve önderlerini rahmetle yad ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Vali Gül ve beraberindekiler daha sonra Arap Şeyh Türbesini ziyaret edip, dua etti.

Önceki ve Sonraki Haberler