1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sivas'ta Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Tamamlandı
Sivasta Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Tamamlandı

Sivas'ta Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Tamamlandı

Sivas'ta, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) programı doğrultusunda 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “aday öğretmen yetiştirme süreci”nin tamamlandığı bildirildi.

A+A-

 Sivas'ta, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) programı doğrultusunda 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “aday öğretmen yetiştirme süreci”nin tamamlandığı bildirildi.

Sivas Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, yaptığı yazılı açıklamada, il genelinde 323 aday öğretmenin mart ayında eğitime alındığını belirtti.

Bu öğretmenlerin, aday öğretmen yetiştirme sürecini tamamlayarak 2016-2017 eğitim-öğretim yılı itibarıyla ders vermeye başlayacaklarını dile getiren Altınsoy, MEB programı doğrultusunda mart ayında başlayan ve 6 ay süren eğitimlerde aday öğretmenlere, 474 saat izleme, eğitim ve okul dışı faaliyet, 60 saat mesleki çalışma ve 192 saat hizmet içi eğitim programı uygulandığını ifade etti.

Altınsoy, eğitim sürecinde, çiçeği burnunda öğretmenlerin, gelişen teknolojiyi iyi kullanan, iletişime açık, yeniliklere ayak uyduran ve yapılandırmacı bir anlayışa sahip olduğunu gözlemlediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bu eğitimlerde gördük ki, gerçekten de aday öğretmenlerimiz yeni eğitim-öğretim metotlarını çok iyi kullanıyor. İlimizde uygulanan eğitim süreci gerçekten dolu dolu ve çok faydalı geçti. Öğretmenlerimiz, bu süreci en iyi şekilde değerlendirdi. Ben, bu sürecin öğretmenlerimize önemli tecrübeler kazandırdığını düşünüyorum. Onlarla bir araya geldiğimizde gördük ki gerçekten çok heyecanlı ve istekliler. Onların bu istek ve heyecanı bizleri de gelecek adına heyecanlandırdı ve umutlandırdı. Elbette ki, bu eğitim faaliyetleri yalnızca öğretmenlerimiz için değil bizler için de çok faydalı geçti. Bu süreçte, klasik eğitim anlayışının dışında eğitim-öğretimin daha eğlenceli ve öğrenciler için daha çekici bir hale getirilebileceğini gördük. Tüm öğretmenlerimize, meslek hayatlarında başarılar diliyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler