1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sivas'ta Bilim Fuarı
Sivasta Bilim Fuarı

Sivas'ta Bilim Fuarı

Sivas'ta Selçuk Ortaokulu 2015-2016 eğitim-öğretim yılı Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK Eğitimde İş Birliği Protokolü kapsamında bilim fuarı düzenledi.

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas'ta Selçuk Ortaokulu 2015-2016 eğitim-öğretim yılı Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK Eğitimde İş Birliği Protokolü kapsamında bilim fuarı düzenledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, okul salonunda düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışını Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Harun Tan ve Celal Karahan ile okul müdürü Kadir Özkan yaptı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdür yardımcıları Harun Tan ve Celal Karahan ile bilimsel çalışmaların sergilendiği stantları gezerek, öğrencilerden proje ve deneyler hakkında bilgi aldı.

Çocukların gelişimi açısından bu tip çalışmaların büyük önem taşıdığını belirten Özkan, "Çocuklarımızın sosyalleşmesi, bilimsel alanda bir şeyler üretebilmesi adına gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik hakikaten çocuklarımızı bir hayli uğraştırdı. Öğrencilerimiz bu projeleri ortaya çıkarabilmek için yoğun çaba gösterdiler. Ben emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler