1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sivas'ta Cenazeler Şehir Dışına Uçakla Taşınabilecek
Sivasta Cenazeler Şehir Dışına Uçakla Taşınabilecek

Sivas'ta Cenazeler Şehir Dışına Uçakla Taşınabilecek

Sivas Belediyesinin Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile imzaladığı protokol kapsamında cenazeler şehir dışına uçakla taşınacak.

A+A-

Sivas Belediyesinin Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile imzaladığı protokol kapsamında cenazeler şehir dışına uçakla taşınacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, hem cenaze yakınlarının sıkıntı çekmemesi hem de oluşabilecek gecikmelerin önlenmesi adına Sivas'tan nakli yapılacak cenazelerin havayoluyla taşınması için Sivas Belediyesi, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile protokol imzaladı.

Başkanlık makamındaki protokol imza törenine, Belediye Başkanı Sami Aydın, Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, Türk Hava Yolları Sivas Satış Müdürü Ali Ensar Kılıçoğlu, Mezarlıklar Müdürü Ahmet Coşkun Kemahlıoğlu ve ilgililer katıldı.

Kılıçoğlu, törende yaptığı konuşmada, "Türk Hava Yolları olarak yurt içinde 52 farklı noktaya uçuş gerçekleştiriyoruz. Sivas’ta vefat eden kişilerin diğer şehirlere nakli için belediyemizle bir protokol imzalıyoruz. Bu kapsamda Sivas’taki cenazelerimizi diğer şehirlere hem Anadolu Jet hem de Türk Hava Yolları olarak İstanbul ve Ankara aktarmalı olarak en uygun şekilde taşımak için protokol yaptık." ifadelerini kullandı.

Cenaze nakillerini şimdiye kadar karayoluyla gerçekleştirdiklerini aktaran Aydın ise şunları kaydetti:

"Bundan sonra Türk Hava Yolları ile bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. Sadece cenazeyi değil, cenazenin yanında bir kişinin de ücretini biz karşılayacağız. Cenazelerimiz, Türkiye’nin havaalanı olan her iline ulaştırılacak. Önemli ve hızlı bir hizmet olacak. Bizim açımızdan da Sivas'a uzak olan illere cenazelerin ulaştırılması noktasındaki zorlukları ortadan kaldıran bir hizmet. Hepsinden önemlisi kaliteli bir hizmet. Katkılarından dolayı Türk Hava Yolları’na ve müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun."

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler