1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sivas'ta Cezaevindeki Cinayet Davası
Sivasta Cezaevindeki Cinayet Davası

Sivas'ta Cezaevindeki Cinayet Davası

Cezaevindeki özel odada boğazı kesilerek öldürülen kadının katil zanlısı eşine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

A+A-

Cinayet suçundan hükümlü bulunduğu Sivas E Tipi Kapalı Cezaevinde özel odada görüştüğü eşini, meyve bıçağıyla boğazını keserek öldüren sanık, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Sivas 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, sanık Metin Avcı (30), Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile tutuklu bulunduğu Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevinden katıldı.

Duruşmada önceki savunmasını tekrarlayan sanık Avcı, "Eşimi seviyordum. Görüntülerini izlediğim için ve pembe odada bana, daha önce kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdüğü amcasının oğlu ile kendi rızasıyla ilişkiye girdiğini söylemesi üzerine vicdanen rahatsız oldum ve eşimi öldürdüm." dedi.

Mahkeme başkanı, Avcı'ya, savcının kendisi için ağırlaştırılmış müebbet cezası istediğini belirterek, son sözünü sordu. Avcı, "Eşimi öldürmek istemezdim. Bana olayları anlatınca kendimi kaybettim. Eşimi seviyordum." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanık Metin Avcı'ya resmi nikahlı eşini öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Mahkeme, Avcı'nın daha önceden mahkumiyetinin bulunması nedeniyle TCK'nın 58'inci maddesince tekerrür hükümlerinin uygulanmasını karar vererek cezasında indirim uygulamadı.

Sivas E Tipi Kapalı Cezaevinde mahkum Metin Avcı, 20 Mart 2015'te ziyaretine gelen eşi Leyla Avcı'yı özel odada meyve bıçağıyla boğazını keserek öldürmüş, olayın ardından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 3,5 ay tedavi görmüştü.

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler