1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sivas'ta İşçilerden "Kayyum" Eylemi
Sivasta İşçilerden Kayyum Eylemi

Sivas'ta İşçilerden "Kayyum" Eylemi

Maaşlarını alamadıkları için bir süredir eylem yapan Sivas Demir Çelik Fabrikası işçileri, fabrikaya kayyum atanmasını istedi

A+A-

Sivas Demir Çelik Fabrikasının bir süredir çalışmaması nedeniyle maaşlarını alamayan işçiler, fabrikaya kayyum atanması için eylem yaptı.

Fabrikanın işçileri kent merkezinde toplanarak, açtıkları pankartlar ve attıkları sloganlarla iş yerlerinin çalışmamasını protesto etti.

İşçiler adına açıklama yapan Çelik-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Mustafa Erturhan, fabrikanın Türkiye'ye ve Sivas'a birçok katkısı olduğunu ve çok sayıda insanın buradan ekmek yediğini belirtti.

Fabrikanın çalışmadığını ve işçilerin maaşlarını alamadığını dile getiren Erturhan, "Biz emekçiler olarak, devletimizden ve hükümetimizden bir an evvel fabrikaya yönetim kayyumunun atanmasını talep ediyoruz." dedi.

Açıklamanın ardından işçiler sloganlar eşiliğinde kent merkezinden 50. yıl kavşağına kadar yürüdü.

Uzun süredir maaş alamadıklarını ve seslerinin duyulmasını istediklerini belirten işçiler, bir süre trafiği kapatıp yolda oturmak istedi. İşçiler polis ekiplerinin uyarısıyla kaldırıma çıkarıldı.

Yürüyüşün ardından işçiler olaysız dağıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler