1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sivas'ta Karneleri Veliler Aldı
Sivas'ta Karneleri Veliler Aldı

Sivas'ta Karneleri Veliler Aldı

Sivas'ta kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle tatil edilen okullarda karneleri almaya veliler gitti- Velilerden Ramazan Aslan: - "Okulların tatil olması dolayısıyla karneleri çocuklarımızın adına biz aldık. Biz de heyecanlandık, karneyi kendim a

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas'ta kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle tatil edilen okullarda, karneler velilere verildi.

Okulların tatil edildiği Sivas'ta, Vali Davut Gül'ün karneleri öğrenci velilerinin alabileceği talimatının ardından kentteki çok sayıda veli, okullara karne almaya gitti.

Kar tatili dolayısıyla karne töreni düzenlenmeyen okullardan Fevzi Paşa İlkokulu'nda büyükler, velisi oldukları öğrencilerin yerine karne aldı.

Çocuklarının sıralarına oturan veliler, öğretmenlerin karne dağıtmasını bekledi. Çocuklarının yerine karne alan velilerin heyecanlı oldukları gözlendi.

Bazı veliler de kar yağışına rağmen çocuklarıyla okullara gelerek karne sevinci yaşadı.

Kamil Doğan (80), gazetecilere yaptığı açıklamada, "Torunumun karnesini aldım. Çocuk biraz rahatsızdı, karnesini ben aldım. Okulumuz çok güzel, Allah devletimize, milletimize zeval vermesin." dedi.

Velilerden Ramazan Aslan da "Ben de en az çocuğum kadar mutluyum. Okulların tatil olması dolayısıyla veliler olarak karneleri çocuklarımızın adına biz aldık. Biz de heyecanlandık, karneyi kendim aldım zannettim. Çok mutluyum." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler