1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sivas'ta Milli Mücadele Kongresi Pul Sergisi
Sivasta Milli Mücadele Kongresi Pul Sergisi

Sivas'ta Milli Mücadele Kongresi Pul Sergisi

SİVAS (AA) - Sivas Kongresi'nin 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında PTT AŞ tarafından Milli Mücadele Kongresi Pul Sergisi açıldı.Tarihi Buruciye Medresesi'ndeki serginin açılışını...

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas Kongresi'nin 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında PTT AŞ tarafından Milli Mücadele Kongresi Pul Sergisi açıldı.

Tarihi Buruciye Medresesi'ndeki serginin açılışını Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, İl Kültür Turizm Müdürü Kadir Pürlü ve Sivas PTT Başmüdürü Hükümdar Kavak yaptı.

Açılışın ardından çok sayıda vatandaş sergiyi ziyaret etti.

Kavak, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, serginin 4'üncüsünü Sivas'ta gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu serginin tarihi geçmişi olan kültür illerinde açıldığını belirten Kavak, "Kurtuluş savaşındaki haberleşmeyi nasıl PTT sağlamışsa, savaşta PTT nasıl görev yapmışsa barışta da yine bu tür etkinliklere, tarihi yaşatan, kültürel tutku olan pul sergisiyle hizmete devam ediyor." dedi.

Kavak, serginin içeriğinden de bahsederek, "Osmanlı döneminden günümüze kadar kullanılan pulların tamamı sergimizde mevcut. Pulların üzerinde kültür şehirleri, Osmanlı dönemindeki şehirler, o dönemde savaşlarda kullanılan figürler, taşıtlar, posta araçları mevcut." diye konuştu.

Kavak, serginin 6 Eylül'e kadar ziyarete açık olacağını da sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler