1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sivas'ta Servis Sürücüleri Bilgilendirildi
Sivasta Servis Sürücüleri Bilgilendirildi

Sivas'ta Servis Sürücüleri Bilgilendirildi

SİVAS (AA) - Sivas Emniyet Müdürlüğü tarafından okullardaki öğrencileri taşıyacak servis sürücülerine yönelik olarak bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Şoförler ve Otomobilciler Esnaf...

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas Emniyet Müdürlüğü tarafından okullardaki öğrencileri taşıyacak servis sürücülerine yönelik olarak bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası işbirliği ile Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği salonunda gerçekleştirilen eğitime Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Orhan Gürbüz, Şoförler ve otomobilciler Esnaf Odası Başkan Vekili Haluk Köksal ile servis sürücüleri, trafik müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Vekili Haluk Köksal, Sivas'ta 350 servis aracının öğrencileri taşıdığını belirterek, öğrencilerin mağdur olmaması için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Köksal, toplantının önemli olduğunu ve bilgilerin şoförler açısından faydalı olduğunu belirtti.

Gürbüz de öğrenci servisi yapılan araçlar, taşıma faaliyetlerinde bulunan sürücüler ve personelin uyması gereken kuralları anlattı.

Sürücülerin mağdur olmaması için mutlaka kurallara uyması gerektiğine dikkat çeken Gürbüz, "Çocukların evlerinden okullarına, okullardan evlere taşınmaları sürecinde okul taşıtlarının karıştığı trafik kazalarının önlemek, çocukların eğitimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için trafik güvenliği çok önemli." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli komiser Ziya Söyler, sürücülere uymaları gereken kurallar ve okul servis araçlarının özellikleri hakkında bilgi verdi.

Söyler, güvenli sürüş, trafik kuralları, öğrenci servis taşımacılığı ve öğrenci güvenliği, servis şoförleri ve servis araçlarının denetimleri, çocuk kazaları, nedenleri ve koruma yöntemleri gibi konularda açıklamalarda bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler