1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sivas'ta Teknoloji̇ Geli̇şti̇rme Bölgeleri̇ Toplantısı
Sivasta Teknoloji̇ Geli̇şti̇rme Bölgeleri̇ Toplantısı

Sivas'ta Teknoloji̇ Geli̇şti̇rme Bölgeleri̇ Toplantısı

Sivas'ta Bi̇li̇m, Sanayi̇ ve Teknoloji̇ Bakanlığı, teknoloji̇ geli̇şti̇rme bölgeleri̇, üni̇versite, sanayi̇, şehi̇r arası bi̇lgi̇ ve tecrübe paylaşımının güçlendi̇ri̇lmesi̇...

A+A-

Sivas'ta Bi̇li̇m, Sanayi̇ ve Teknoloji̇ Bakanlığı, teknoloji̇ geli̇şti̇rme bölgeleri̇, üni̇veri̇ste, sanayi̇, şehi̇r arası bi̇lgi̇ ve tecrübe paylaşımının güçlendi̇ri̇lmesi̇ toplantısı gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Girişimcilik ve Destekleme Daire Başkanı Mehmet Madencan, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Teknokent Merkezini ziyaret etti.

Madencan, burada düzenlenen toplantıda bakanlık olarak uzun süredir ülkede teknoloji seviyesini yükseltmek adına önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek, bunlardan en önemlisinin kamu, üniversite ve sanayi işbirliğinde yürütülen projeler olduğunu ifade etti.

Bu manada teknokentlerin en önemli uygulama şansı yakalanan alanlar olduğunu aktaran Madencan, bu alanlarda bilimsel çalışmaları yaygınlaştırmak ve artırabilmek adına çalışmalar yürütüldüğünü kaydetti.

Madencan, "Amacımız ülkemizin teknolojik seviyesini yükselterek daha katmadeğerli ürünler imal etmek ve ülkemizin dünya pazarlarından daha fazla pay almasını sağlamaya çalışmak." diye konuştu.

CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık da Bakanlık tarafından teknokentlere daha fazla destek verilmesini istedi.

Cumhuriyet Teknokent Genel Müdürü Hacı Ali Artaş, çalışmalarla ilgili sunum yaptı.

Toplantıya Cumhuriyet Teknokent yönetim kurulu üyeleri ve teknokent yetkilileri, kamu üniversite sanayi işbirliği temsilcileri, Cumhuriyet Teknokent firma yetkilileri katıldı.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler