1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ogan:
Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ogan:

Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ogan:

"Türkiye'nin başkentinde bir adam siyaset yapıyor, ülkenin öbür ucundaki insanlar onun muvaffak olması için dua ediyor. İşte Cumhurbaşkanımızın sırrı budur"

A+A-

KAYSERİ (AA) - Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Ogan, "Türkiye'nin başkentinde bir adam siyaset yapıyor, ülkenin öbür ucundaki insanlar onun muvaffak olması için dua ediyor. İşte Cumhurbaşkanımızın sırrı budur." dedi.

AK Parti MKYK üyesi de olan Ogan, kentteki bir restoranda katıldığı söyleşide, insanın hüsrana düşmeye müsait bir yapısı olduğunu, bu nedenle dost ortamlarında birbirlerini uyarmaları gerektiğini belirtti.

Etnik köken ve din ayrımı yapmadan tüm insanlara faydalı olmayı hedeflediklerini bildiren Ogan, "Bunu hedeflediğinizde Allah yolunuzu açar. Tecrübelerime göre, her şey boş. İnsanın belirli bir ömrü var, işin esasını bu süre içinde kaçırmamalıyız. Biri milletvekili, öbürü bakan, biri belediye başkanı olacak. Dünya işleri yürüyecek. Rusya ile görüşülecek, İsrail, ABD ile anlaşılacak, AB ile pazarlık yapılacak. Bunların hepsi teferruat." diye konuştu.

İşin esasını "diğer insanlara faydalı olmanın" oluşturduğunu vurgulayan Ogan, şu ifadeleri kullandı:

"Örnek aldığımız kişi, ustamız ortada. Siyasi mirasını yükleneceğimiz birini arıyorsak, Cenab-ı Allah bize böyle bir nimet vermiş. Göreceğiz, bakacağız, buna göre kendimizi yeniden şekillendireceğiz. Türkiye'nin başkentinde bir adam siyaset yapıyor, ülkenin öbür ucundaki insanlar onun muvaffak olması için dua ediyor. İşte Cumhurbaşkanımızın sırrı budur."

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ise ticaretiyle ünlü kentin, fuar konusunda geri kaldığını söyledi.

Yakın zamanda şehrin layık olduğu fuar alanına kavuşacağını kaydeden Nursaçan, "14 ayın sonunda 150 bin metrekarelik fuar alanı ve 50 bin metrekarelik otel ile ticaret merkezinin olduğu araziyi bakanlıktan satın aldık. Proje bitti, şirketimiz kuruldu. Valimizin de desteğiyle ağustos başı gibi temeli atacağız." dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler