1. HABERLER

  2. ADS

  3. Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?
Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

A+A-

Özellikle ergenlik döneminde başlayan sivilceler ister kadın olsun isterse erkek insanda büyük bir rahatsızlık meydana getirir. Estetik olarak çirkin durmasının yanı sıra genellikle sonu itibariyle de ciltte kalıcı iz bıraktığından dolayı ne kadar erken dönemde tedavi edilirse cildin sağlığı noktasında o kadar faydalı olacaktır. Sivilceleri artıran nedenler arasında siyah nokta denilen akneler vardır bu akneler gözenekleri tıkadığı için cilt bir türlü nefes alamaz ve de yağlanmalar başlar. Yağlanan cilt ise her zaman sivilce oluşumuna açıktır. Sivilcelenmede en büyük faktörlerin başında yanlış ve dengesiz beslenme gelmektedir. Özellikle de bayanların bu dönemlerde bakım ürünleri kullanıyor olması cildin yağlanmasını daha artıracaktır. Doktorların sivilceler için tavsiye etmiş olduğu kremler bir hayli etkilidir fakat bunun yanı sıra evinizde para harcamadan üstelik sağlıklı yollarla sivilcelere doğal maske hazırlayarak kurtulabilirsiniz.  Bu yazımızda sizlere evinizde kolayca hazırlayacağınız % 100 doğal olan maskelerden bahsetmek istedik. Tecrübeyle sabit olarak görüyoruz ki sivilce maskeleri de en az doktorların tavsiye ettikleri kremler kadar insana etki ediyorlar.

Sivilce tedavisinde ilk önce sivilceyi oluşturan nedenlerin bilinmesi ve bunların ortadan kaldırılması gerekir. Aksi takdirde ne kremler ne de doğal maskeler istenen etkiyi veremeyecektir. Sorunun kökünden çözümü noktasında bu kural önemlidir. Özellikle bayanlar gün içerisinde makyaj yaptıklarından dolayı bu makyajlarını akşam olduğunda bazen yorgunluktan bazen de üşendiklerinden temizlemezler dolayısıyla bu ürünler gözeneklerin içerisine girerek onların dolmasına neden olur böylelikle hava alamayan cilt genelde mat bir görüntüye sahip olacaktır.  Daha fazla sorun yaşamamak adına cildinizin mutlaka günlük olarak temizliğinin yapılması gerekir. Bu hem sivilcelenmelerin önüne geçmek için hem de cildinizin bozulmaması için şarttır.  Sivilceleri en büyük sorun haline getiren ise ciltte bırakmış olduğu izlerdir bu yüzden de vereceğimiz doğal maske önerisi sayesinde cildinizdeki bu sorundan hızlı bir şekilde kurtulacaksınız.

Sivilceler her yaştan insanlarda çıkabilir bu yüzden yüzünüzde bir sivilceyle karşılaştığınızda asla canınızı sıkmamalısınız çünkü bu can sıkma ve stres aynı zamanda sivilce oluşumunu da hızlandıracaktır. Bu dönemde cildin temizliği daha çok önem kazanmaktadır.  Cildin temizliği noktasında ise kullandığınız ürünlerin temizliği de önemlidir. örneğin bakım fırçasını işiniz bittikten sonra mutlaka temizlemelisiniz aksi takdirde üzerinde bakteri barındıracak ve sivilcelerinizin iltihaplı bir hal almasına neden olacaktır.

Yüzünüzde bir sivilce gördüğünüz zaman asla onu sıkmamalısınız çünkü sivilceler patladıkları noktada dağılabilirler aynı zamanda patlatılan sivilcenin iz bırakma gibi bir durumu vardır.

En etkili sivilce maskesi tarifleri için: http://guzelliksirlarim.org/evde-yapilabilen-en-iyi-sivilce-maskeleri/

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler