1. HABERLER

  2. AKTÜEL

  3. Sokak Ressamından 3 Boyutlu Resimler
Sokak Ressamından 3 Boyutlu Resimler

Sokak Ressamından 3 Boyutlu Resimler

Sokak ressamı Eylem Çalışkan'ın, Türkiye'nin bir çok ilinde cadde ve sokaklara yaptığı 3 boyutlu resimler ilgi çekiyor

A+A-

KIRKLARELİ (AA) - Sokak ressamı Eylem Çalışkan'ın, Türkiye'nin bir çok ilinde cadde ve sokaklara yaptığı 3 boyutlu resimler beğeni topluyor.

Tekirdağ'da yaşayan Çalışkan, iki yıl önce 3 boyutlu resimler çizmeye merak sardı. Evinin bahçesine üç boyutlu resimler çizmeye başlayan Çalışkan, kısa sürede kendisini geliştirmeyi başardı. Türkiye'nin çeşitli kentlerine giderek sokak ve caddelere 3 boyutlu resimler yapan Çalışkan, kısa sürede herkesin beğenisini kazandı.

Çok kısa sürede kendisini geliştirmeyi başaran Çalışkan'ın tek hayali Türkiye'yi dünyada temsil etmek.

Çalışkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sokak ve caddelere çizdiği 3 boyutlu resimlerin herkes tarafından büyük beğeni topladığını söyledi. Resim çizmeyi çok sevdiğini anlatan Çalışkan, yaklaşık 15 yıldır duvar ve kara kalem çalışmalarını yaptığını son iki yıldır da, yere 3 boyutlu resimler çizdiğini kaydetti.

"Hem mutlu oluyorum hem de para kazanıyorum"
Vatandaşların yaptığı eserlerle fotoğraf çektirmesinin kendisini ayrıca mutlu ettiğine işaret eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"İki yılda kendimi bu kadar geliştirdim. Kendime inanamıyorum. Bazı ressamlarla sohbet ettiğimizde iki yıldır bu işi yaptığımı söyleyince bana inanmıyorlar. Ben bu işin eğitimi almadım. Bir gün sosyal paylaşım sitesinde resimlere bakarken, üç boyutlu fotoğraf gördüm ve çok hoşuma gitti. Ben de üç boyutlu resim çizebilir miyim diye düşünürken, fırçayı elime aldım ve çalışmalara başladım. Evin bahçesine çizdiğim üç boyutlu resimler beğeni toplayınca özgüvenim yerine geldi. Daha sonra Türkiye'nin bir çok belediyesinden bana ulaşılarak, sokak ve caddelere resimler çizmem istendi. Ben hem mutlu oluyorum hem de bu işten para kazanıyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler