1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Sorgun: İslam İşbirliği Teşkilatı Şu Anda Bir Canlı Cenaze Gibi
Sorgun: İslam İşbirliği Teşkilatı Şu Anda Bir Canlı Cenaze Gibi

Sorgun: İslam İşbirliği Teşkilatı Şu Anda Bir Canlı Cenaze Gibi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Beyşehir ilçesinde dünya islam alimleri ile biraraya geldi.

A+A-
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, İslam ülkelerinin gayrimüslimler tarafından işgal edildiğini, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın bunu kınayamadığını belirterek, "Bu teşkilat şu anda bir canlı cenaze gibi." dedi.
 
Sorgun, Dünya Müslüman Alimler Birliği Toplantısı'na katılmak üzere Konya'ya gelen 25 ülkeden 63 alimin, Beyşehir ilçe gezisine eşlik etti.
 
Sorgun, gezi programı kapsamında Beyşehir Gölü üzerinde tekne turuna katılan, tarihi Eşrefoğlu Camisi'ni ziyaret eden alimler ile Taşköprü Aile Çay Bahçesi'nde onurlarına verilen yemeğe eşlik etti.
 
Sorgun, burada yaptığı konuşmada, Dünya Müslüman Alimler Birliği gibi daha birçok kuruluşa ihtiyaç olduğunu söyledi.
 
Birleşmiş Milletler'den sonraki en büyük kuruluşun İslam İşbirliği Teşkilatı olduğunu vurgulayan Sorgun, şunları kaydetti:
 
"Bu teşkilatın o kadar çok organı var ki; sigorta, gemicilik, öğrenciler. Her türlü teşkilatı var ama ne yazık ki, şu anda bir canlı cenaze gibi. Bunun için bu gönüllü çalışmalar çok çok önem arz ediyor. İslam ülkeleri gayrimüslimler tarafından işgal ediliyor. İslam İşbirliği Teşkilatı bunu kınayamıyor. Bu teşkilat şu anda bir cenaze gibi. Bu sebeple, İslam alimlerinin rolü çok çok önemli. Allah sizden razı olsun. Beraber olmayı çok arzu ettik ama bizim ne arzu ettiğimiz değil, Allah'ın ne takdir ettiği önemli. Umuyorum, Konya'da, Beyşehir'de, Türkiye'de en güzel, bereketli vakitleri geçirmişsinizdir."
Önceki ve Sonraki Haberler