1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sorgun: Kuklayı Oynatanlar Aynı Kişiler
Sorgun: Kuklayı Oynatanlar Aynı Kişiler

Sorgun: Kuklayı Oynatanlar Aynı Kişiler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Bunun adı PKK olabilir, DAEŞ olabilir, başka şey olabilir. Kuklayı kimin oynattığına bakmak lazım. Kuklayı oynatanlar aynı kişiler." dedi.

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, "Bugün bu hadiselerin temelinde Türkiye'nin budanması, önüne engellerin çıkarılması yatıyor. Böyle engelleri çıkaranların, bu terör hadiselerini yapanların kim oldukları önemli değil. Bunun adı PKK olabilir, DAEŞ olabilir, başka şey olabilir. Kuklayı kimin oynattığına bakmak lazım. Kuklayı oynatanlar aynı kişiler." dedi.

Sorgun, AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı'nın bir düğün salonunda düzenlediği iftar programında yaptığı konuşmada, Ramazan ayının birlik, beraberlik, kaynaşma ve dayanışmaya vesile olduğunu ifade ederek, Allah'tan bu milletin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere fırsat vermemesini diledi.

Eski İngiliz Başbakanı Winston Churchill'in biz sözünü paylaşan Sorgun, şunları söyledi:

"İngiliz Başbakanı Churchill'in bundan 100 sene önce söylediği söz şu. 'Türkiye solarsa sulayın, büyürse budayın.' Bugün bu hadiselerin temelinde Türkiye'nin budanması, önüne engellerin çıkarılması yatıyor. Böyle engelleri çıkaranların, bu terör hadiselerini yapanların kim oldukları önemli değil. Bunun adı PKK olabilir, DAEŞ olabilir, başka şey olabilir. Kuklayı kimin oynattığına bakmak lazım. Kuklayı oynatanlar aynı kişiler. Şu anda terörü yapanın kim olduğu önemli değil, yaptıranın kim olduğu daha önemli. Onlar aynı kanal. Bazen büyük akıl, bazen üst akıl diyorlar. Ben üst akıl demiyorum, şeytani akıl diyorum. Şeytani akıl onları kullanıyor."

DAEŞ'in arkasında da şeytani bir aklın olduğunu belirten Sorgun, şöyle devam etti:

"Bilin ki bunun arkasında şeytani akıl var. PKK ve YPG'nin arkasındaki şeytani akıl kimse, bunların arkasındaki şeytani akıl da aynıdır. Dikkat etin Amerika'ya, İsrail'e ilişmiyorlar. Bazı kendini bilmezler eleştiriyor. Birgün önce İstanbul'da havalimanında bomba patladı, ertesi gün Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız birlikte köprü açılışı yapıyorlar. Efendim, olur muymuş öyle şey. Esas, zaten terörün amacı bizim moralimizi bozmak, ufkumuzu karartmak, ümidimizi kırmak. Tam tersi o gün meclis, çalışmalarına devam kararı aldı. Niye? Terör zaten bitkinlik, bezginlik, bıkkınlık ve ümit kırmak istiyor. Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir taraftan elbette şehitlerimiz var. Üzülmemek mümkün değil."

Bu milletin, cumhurbaşkanının, başbakanın ve o ekibin Allah'tan başkasının önünde diz çökmediğini vurgulayan Sorgun, "Bu, dün böyle olmuştur, bugün de böyle olmuştur. Biz ancak Allah'ın önünde rükuya varırız, secde ederiz, Allah'ın önünde diz çökeriz. Başka hiç kimse bize diz çöktüremez. Yeter ki sizin dua ve destekleriniz arkamızda olsun. Yeter ki Allah'a dayanalım." şeklinde konuştu.

İftar programına, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Salih Çetinkaya, Mikail Arslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, il genel ve belediye meclisi üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler