1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sorgun’da Girişimcilere Yönelik Kosgeb Bilgilendirme Toplantısı
Sorgun’da Girişimcilere Yönelik Kosgeb Bilgilendirme Toplantısı

Sorgun’da Girişimcilere Yönelik Kosgeb Bilgilendirme Toplantısı

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Sorgun ilçesinde genç ve kadın girişimcilere yönelik KOSGEB bilgilendirme toplantısı yapıldı.KOSGEB Sorgun Temsilciliği tarafından KOSGEB İlçe Temsilciliği Salonu'nda...

A+A-

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Sorgun ilçesinde genç ve kadın girişimcilere yönelik KOSGEB bilgilendirme toplantısı yapıldı.

KOSGEB Sorgun Temsilciliği tarafından KOSGEB İlçe Temsilciliği Salonu'nda düzenlenen geniş kapsamlı bilgilendirme toplantısına Sorgunlu girişimciler yoğun ilgi gösterdi.

KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık ve KOBİ Uzmanı Mücahit Alper Karcı'nın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, girişimci adaylarına KOSGEB’in işletme kurma sürecindeki destekleri anlatıldı.

Toplantıda konuşan Mücahit Alper Karcı, iş yeri kuracak kişilerin uygulamalı eğitime katılarak belge almaları gerektiğini ifade etti.

Başvuru koşulları hakkında bilgiler veren Karcı, eğitime katılıp sertifika alındıktan sonra yeni iş yeri kuracak kişilerin, Yeni Girişimci Desteği için talepte bulunabileceklerini belirtti.

Karcı, bir süre önce mevzuatta değişiklik yapıldığına, bu değişiklik girişimcilerin işini daha da kolaylaştırdığına işaret ederek, ''Desteğini alan girişimcinin 2 ay içerisinde işini kurması gerekiyor. KOSGEB’e kayıt olup sertifikasını alan girişimciler iş planları ile bize müracaat ettikleri takdirde destek kapsamında iş planlarının gerektirdiği tüm imkanlardan yararlanabilecekler.'' dedi.

Yapılan son değişikliklerde destek oranı erkeklerde yüzde 70, kadın, engelli, gazi aynı zamanda birinci derecede şehit yakını girişimcilerde Yozgat'a yüzde 90'a çıkarıldığını dile getiren Karcı, tüm girişimcileri girişimci eğitimine katılıp KOSGEB yeni girişimci desteğine başvurmaya davet etti.

Toplantı sonrasında KOSGEB Sorgun temsilcisi Yusuf Yılgın tarafından yapılan açıklama da 27-30 Haziran tarihleri arasında genç ve kadın girişimcilere yönelik 30 kişilik bir uygulamalı girişimcilik eğitimi verileceği belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler