1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sos Üyelerinden Şehit Halisdemir'in Kabrine Ziyaret
Sos Üyelerinden Şehit Halisdemirin Kabrine Ziyaret

Sos Üyelerinden Şehit Halisdemir'in Kabrine Ziyaret

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) Onursal Başkanı Nevin Gökçek ve vakıf üyeleri şehit Ömer Halisdemir'in kabrine ziyarette bulundu

A+A-

NİĞDE (AA) - Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) Onursal Başkanı Nevin Gökçek, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'deki kabrini ziyaret etti.

Bor ilçesi Çukurkuyu beldesine gelen Gökçek ve SOS üyeleri, Halisdemir'in babaevinde aileye taziyede bulundu.

Baba Hasan Hüseyin Halisdemir ile belde mezarlığında şehit Halisdemir'in kabrini ziyaret eden Gökçek, bir vatandaşın Medine'den getirdiği toprağı şehidin mezarına serpti.

Gökçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, bütün şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır dilediğini belirterek, "İnşallah, biz de onlara layık olarak vatanımızın, milletimizin bölünmemesi için çalışırız. Bizi birbirimize düşürenlere fırsat vermeyiz. Biz, sancağı onlardan devraldık, devam ettireceğiz. Allah onlardan razı olsun, mekanları cennet olsun." dedi.

Gökçek, baba Halisdemir'e böylesi bir evlat yetiştirdiği için teşekkür etti.

Gökçek'e ziyaretinde, Bor Kaymakamı Abdullah Küçük, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak, Niğde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Koca da eşlik etti.

Önceki ve Sonraki Haberler