1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sosyal Güvenlik Haftası
Sosyal Güvenlik Haftası

Sosyal Güvenlik Haftası

SİVAS (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sivas İl Müdürü Mustafa Kayış, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu'nu ziyaret etti.SGK'den...

A+A-

SİVAS (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sivas İl Müdürü Mustafa Kayış, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu'nu ziyaret etti.

SGK'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kayış, haftanın önemine dikkat çekerek, yürüttükleri çalışmalar hakkında Başkan Hastaoğlu'na bilgiler verdi.

Kayış, Sosyal Güvenlik Haftası çerçevesinde sivil toplum kuruluşları ve işverenlere yönelik bilgilendirme çalışmaları yaptıklarını belirterek, "Sosyal güvenlik alanında üç kurumun birleşmesiyle hizmetler daha sistematik bir şekilde yapılmaktadır. Ülkemizde 10 yıl önce yapılan sosyal güvenlik reformuyla kayıt dışı ekonomide büyük bir mücadele başladı. Şikayetlerin değerlendirilmesi ve etkin denetimler sonrası geçmişte yüzde 50 seviyesinde olan bu rakam, bugün yüzde 35 seviyesine indi. İlimizde de daha düşük durumda. Önümüzdeki 10 yılda bu sayıyı yüzde 10 seviyesine çekmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Hastaoğlu da sosyal güvenlik birimlerinin tek çatı altında toplanmasının yaşanan kargaşayı önlediğini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler