1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Spor Yatırımlarını "İlk Günkü Aşkla" Anlattılar
Spor Yatırımlarını "İlk Günkü Aşkla" Anlattılar

Spor Yatırımlarını "İlk Günkü Aşkla" Anlattılar

Selçuklu Belediyesince ilçeye yapılan spor yatırımları, "İlk Günkü Aşkla" tanıtım programında anlatıldı.

A+A-

Selçuklu Belediyesince ilçeye yapılan spor yatırımları, "İlk Günkü Aşkla" tanıtım programında anlatıldı.

Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Selçuklu Belediyesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, spora önem verdiklerini belirtti.

İlçede spor anlamında söz verdiğinden daha fazlasını yaptığını kaydeden Altay, "68 tesiste, 20 branşta, 28 bin 803 sporcumuz ter döküyor. 42 suni çim saha ve 505 oyun-fitness alanı yaptık. Milli takımlara 78 sporcu gönderdik. 2009'da 480 olan sporcu sayımız 2017'de 30 bine yaklaştı." ifadelerini kullandı.

Selçuklu'da daha fazla vatandaşın spor tesislerinden faydalanmasını hedeflediklerini dile getiren Altay, şöyle devam etti:

"Aile Yaşam Merkezlerimizde spor yapan annelerimiz, spor merkezlerine gelen erkek üyelerimiz ve branşlarda sporla tanışan çocuklarımızın olduğu ailelerin sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmelerini hedefliyoruz. Bu yüzden ailede her bireye uygun bir spor tesisimiz ve spor branşımız mevcut. Bugüne kadar toplam 45 bin çocuğumuzu sporla tanıştırdık. Selçuklu’da spora başlama yaşını 3’e indirdik."

Yeni projelerin ilçede spora yeni bir soluk getireceğini ifade eden Altay şunları kaydetti:

"Spor Okullarımıza 3 yaşından itibaren öğrencimiz geliyor. Bizim bu çocuklarımıza spor yaptırmanın yanısıra yaşlarına uygun olarak değerlerimizi de öğretmeyi planlıyoruz. Hepinizin bildiği gibi Türkiye'nin en büyük değerler eğitimi projesi olan SEDEP'i başarı ile yürütüyoruz. Bu projemizi spor ile entegre edeceğiz. Sporcularımıza milli ve manevi değerlerin yanı sıra, centilmenliği, fair play ruhunu kazandırmak istiyoruz.

Selçuklu Belediyesi olarak farklı mahallerimizde bulunan lokallerde 10 bine yakın ev hanımına yüzme öğrettik. Spor okullarımızda da en fazla talep gören branşlarımızdan biri yüzme. Yüzme branşında 3 bin 956 sporcumuz bulunuyor. Yüzme sporuna olan bu yoğun ilgi üzerine buradan sizlere bir müjde vermek istiyorum. Hayata geçireceğimiz proje ile Selçuklu’da 2 yıl içerisinde tüm üçüncü sınıflar yüzme öğrenecek. Böylece çocuklarımızı erken yaşta yüzme ile tanıştıracağız."

 

Önceki ve Sonraki Haberler