1. HABERLER

  2. ADS

  3. STRİNG İNVERTER
STRİNG İNVERTER

STRİNG İNVERTER

STRİNG İNVERTER

A+A-

Evinizin veya iş yerinizin ortamında ihtiyaç duyduğunuz güven enerji temizlik gereksinimlerinizi string inverter ile de sağlayabilirsiniz. Solar sistemlerinde hazır olarak bulunan akülerin içersin de ki yada aracınızda bağlı olan aküden aktarabileceğiniz enerjiyi güç olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle AC enerjilerinizin ihtiyacını elektronik ürünlerinizden kullanabilirsiniz. İnvertör güçleri çıkış dalgasının şekilleri ve de kullanış yerlerine göre de çokça farklı türler bulunmaktadır. Şuan kullandığımız teknolojinin yardımıyla üretilmiş olan 220vac’ın şebeke gerilimini üreterek elde edilen gerilimle beslenmiş olan elektrikli cihazların çalışmasında etki sağlayan güç kaynaklarıdır. Enerji kaynağında DC beslenmesi akımın kullanıldığından kara deniz taşıtları endüstriyel tesislerinde telekomun santrallerinde ve bunları benzer enerji üretim yerlerinde şebeke kullanmadan solar sistem yardımıyla yada akü aracılığıyla beslemek yapılarak uzun süreli işlemler sağlanmaktadır. Küçük güçler için hafif ve taşınır yapılarda mevcuttur. Bir takım çeşitli beslenmiş olan gerilimler ile de çalışabilirler.

String inverter grubunun güç çeşitleri de bulunmaktadır ve sessiz bir biçimde çalışıyor olmalarına rağmen büyük verimlilik sağlarlar gerekli olan teknik ihtiyaçların karşılanmasında kullanılır. Microprocessora ait kontroller yapılabilir bir takım çıkış dalgalarının seçenek tipleri vardır ürün oldukça yüksek biçimde verimlidir ve güvenilirdir. Kolay montaj şekli kolaylıktır otomatik olarak yük koruması bulunmaktadır aşırı sıcaklıkta ve ters olan bağlantıda koruması vardır. Düşük alınan voltajın kontrol edilmesi alarm uyarısı bulunmaktadır. LED yada LCD ekran göstergeleri bulunmaktadır. şebeke elektriğinin olmaması durumunda ve bulunmayan yerlerde sistem içerisinde yer alan akünün sayesinde gerilim çevrilerek elektronik olan aletlerin çalışmasını sağlar. Televizyon gibi evde kullanılan elektronik eşyalarınızın ofisinizde kullanmış olduğunuz elektronik eşyaların beslenmesi için üretilmişlerdir.

 Yapısal olarak cihazda isteğinize göre sinüs yada kara gibi dalgalı çıkışlar bulunmaktadır aşırı derecede gelen akımın gerilimin ve de sıcaklığın koruması bulunmaktadır. Oluşturulan beslemenin ters olarak bağlanması durumunda string inverter kendini koruma altına alınır.Solar panellerinin en büyüğü 500 W altında olmaktadır hala. Bu durum diğer büyüklüğe sahip olan güneş santralinde modülerin olması değildir. Bu nedenden ötürü enerji santrallerinin inşasını yaparken bir takım değişik yollar bulunup kullanılmalıdır. Günümüzde kullanılan dizi olarak kullanılan inverterlerle yüksek olan DC sisteminin girişini ve de 3 fazın AC çıkışlarını merkez intertörlerden sağlar ve bunu yüksek verimlilikle yapar. Bu tür avantajlar kablolar üzerinde oluşan kayıpların düşürülmesinde sistem açısından verimliliğin artırılmasında büyük katkı sağlanmaktadır. Çok fazla biçimde enerji hasadı elde edilir. Oluşturulan fazla gerilimin avantajıyla dizi sayısındaki azalış PV’nin birleştiricilerinde daha çok izleme ürünlerine olan ihtiyaç azalır ve bu ihtiyacın azalmasından kaynaklı olarak daha az kablo kullanarak hem maliyet düşer hem de işlemi daha çok kolaylaştırmış olur. Dizi eviricilerinde OG şebekesinin bağlaması amacıyla kompakt olan transformatör kullanmak inverter soların alt yapısı içerisine koymak için imkan sunulmuş olur.

Önceki ve Sonraki Haberler