1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Şu An Ülke Genelindeki Kan Stoklarımız Yeterli'
Şu An Ülke Genelindeki Kan Stoklarımız Yeterli

'Şu An Ülke Genelindeki Kan Stoklarımız Yeterli'

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık, Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla düzenlenen intihar saldırısına ilişkin, "Şu an ülke genelindeki stoklarımız ve o bölgedeki stoklarımız yeterli." dedi

A+A-

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla düzenlenen intihar saldırısında şehit düşen polis memurlarına Allah'tan rahmet, yaralılara geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Son dönemlerde ülke genelinde terör saldırılarının sıklıkla ve şiddetli yaşanmaya başladığını belirten Kınık, "Biz Türk Kızılayı olarak olağanüstü durumlar için kanla ilgili planlarımızı yaptık ve onunla ilgili çalışıyoruz. Şu an ülke genelindeki stoklarımız ve o bölgedeki stoklarımız yeterli. Bu anlamda bir kan ihtiyacı duyulmadı. Şu anda da hastanelere ihtiyaç olan kan sevk edildi. Bu anlamda herhangi bir sıkıntımız yok." diye konuştu.

Kerem Kınık, kanın bir ihtiyaç olduğunu anımsatarak, bağışçıların normal zamanlarda da Türkiye genelinde sahalara çıkan kan bağışı noktalarına giderek, düzenli bağışta bulunmalarını istedi.

Muhabir: Halil Fidan,Yasin Dikme

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler