1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Suç Duyurusunda Bulunacağız'
Suç Duyurusunda Bulunacağız

'Suç Duyurusunda Bulunacağız'

Eski MHP Milletvekili Akşener, "Ankara Valisi, Adalet Bakanı Bozdağ ve İl Emniyet Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Kurultayımızın yapılamayacağına yönelik yazılı emir sunamadılar." dedi

A+A-

ANKARA (AA) - Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, "Ankara Valisi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İl Emniyet Müdürü hakkında hem delegelerimiz hem ben suç duyurusunda bulunacağız. Kurultayımızın yapılamayacağına yönelik bize yazılı bir emir sunamadılar" dedi.

Akşener, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, MHP'de tartışmalara neden olan olağanüstü kongre sürecine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yaklaşık 5,5 aydır diğer genel başkan adayları ile kurultay talebine yönelik zorlu bir süreç yaşadıklarını ifade eden Akşener, attıkları her adımda bir engelle karşılaştıklarını öne sürdü.

İftira ve hakaretlerle karşılaştıklarını ancak demokratik hak talebi dışında hiçbir davranış sergilemeden bugüne geldiklerini dile getiren Akşener, "Kurultay çalışmalarımızı yaparken Gemerek ve Tosya'dan Hukuk Muhakemeleri Kanunu'na aykırı alınmış iki tedbir kararı ile karşılaştık. Yaşanan kaotik ortamın sorumlusu Yargıtayın 18. Dairesinde görev yapan yargıçlarımızdır. Yargıtayın görüşmesi bu kurultayın toplanmasına herhangi bir engel teşkil etmiyor. Ama ortaya çıkan bu kafa karıştırmaya yönelik davranış biçimlerinin önüne geçilebilirdi." diye konuştu.

"Dantel kefenli çakma kahramanlar"
Kurultayın gerçekleştirilmesi öngörülen otelin önüne zincirler gerildiğini, arkasında ise sayısını veremeyeceği kadar çok polis gücünün yer aldığını söyleyen Akşener, "Hukuksuz bir biçimde verilen talimatlarla bu kongrenin yaptırılmayacağı gibi bir gerçekle karşı karşıya kaldığımızı bize anlatmaya çalıştılar. Ankara Valisi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İl Emniyet Müdürü hakkında hem delegelerimiz hem ben suç duyurusunda bulunacağız. Kurultayımızın yapılamayacağına yönelik bize yazılı bir emir sunamadılar. Polis memurlarını oraya dikip karşısına da bizi dikme gayreti içinde olanlar yanılıyor. Oraya getirsinler bakalım dantel kefenli çakma kahramanları. Hukuksuzluk herkesin paçasından akıyor. Eğer biz ülkücüysek bu hukuksuzluklara kesinlikle pabuç bırakmayacağımızı ilan ediyorum." dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler