1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. SÜHOT Dünya Birincisi Oldu
SÜHOT Dünya Birincisi Oldu

SÜHOT Dünya Birincisi Oldu

Dünya Kültürleri Halk Dansları Festivali’nde Türkiye’yi temsil ederek yarışmadan birincilikle dönen Selçuk Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu (SÜHOT) oyuncuları, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i makamında ziyaret etti.

A+A-

SICE Asya Kıtası Dünya Kültürleri Halk Dansları Festivali’nde Türkiye’yi temsil ederek yarışmadan birincilikle dönen Selçuk Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu (SÜHOT) oyuncuları, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i makamında ziyaret etti.
Ziyarete Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayrettin Hayrullah Sofuoğlu , SÜHOT Başkanı Uzman Kadir Ersan Bilgin, SÜHOT Koordinatörü Uzman Süleyman Çelebi ve SÜHOT Oyuncuları katıldı.

“SÜHOT, BAŞARAYI GELENEK HALE GETİRDİ”

SÜHOT ile gurur duyduklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, “SÜHOT uluslararası arenadaki başarılarıyla üniversitemizin, şehrimizin ve ülkemizin adını en güzel şekilde duyuruyor. SÜHOT, birinciliği gelenek haline getirdi. Bu gelenek uzun süredir Selçuk Üniversitesi’ni şampiyon yapıyor. Oyuncularımız, öğrencilerimiz değişiyor ama başarı hiç zaman değişmiyor. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. İnşallah onlar da bu günleri hatırlayıp kendileriyle gurur duyacaklar. Bu başarılarının uzun süre devam etmesini diliyorum” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZ 16 YILLIK EMEĞİN ÜRÜNÜ”

SÜHOT Başkanı Uzman Kadir Ersan Bilgin ise çalışmalarında desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Yardımcıları, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek, “Topluluğumuz kazanılan birincilikle dünya markası olduğunu bir kez daha tescilledi. 16 yıldır yapılan sistemli ve istikrarlı çalışmaların geri dönüşünü almak bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Bünyemizdeki 100’ye yakın dansçısıyla ülkemizin en büyük üniversite dans topluluğu olma özelliğine sahip SÜHOT’umuz, her geçen yıl hedeflerini daha da büyütüyor. Üniversite yönetimimizin böylesine önemli projelere büyük destekler vermesi hiç şüphe yok ki bu başarıların gelmesindeki en büyük etkenlerden birisidir”diye konuştu.
 

Önceki ve Sonraki Haberler