1. HABERLER

  2. AKTÜEL

  3. Sultan Abdülaziz Sergisi Londra'da Sanatseverlerle Buluşacak
Sultan Abdülaziz Sergisi Londrada Sanatseverlerle Buluşacak

Sultan Abdülaziz Sergisi Londra'da Sanatseverlerle Buluşacak

Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği düzenlenen "Eskizlerden Tablolara Sultan Abdülaziz Resim Sergisi", 18 Mayıs'ta Londra Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi'nde ziyarete açılacak

A+A-

Uluslararası Kültür ve Sanat Derneğinden (UKSD) yapılan açıklamaya göre, Osmanlı Padişahı Sultan Abdülaziz'in eskizleri ve bu eskizler temel alınarak oluşturulan yağlı boya tablolarından oluşan "Eskizlerden Tablolara Sultan Abdülaziz Resim Sergisi", Londra Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi'nde sergilenecek.

Bir süre saray ressamı olarak Dolmabahçe Sarayı'nda çalışan Polonyalı ressam Stanislaw Chlebowski'nin padişahı at üzerinde tasvir ettiği portresi de sergide görülebilecek.

Başbakanlık Tanıtma Fonu'nun katkıları ve Yunus Emre Enstitüsü'nün destekleriyle hazırlanan sergi, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç'in katılımıyla 18 Mayıs'ta ziyarete açılacak.

Serginin açılışında ayrıca, Aslıhan Eruzun Özel, Özer Özel ve Kemal Karaöz, Sultan Abdülaziz'in Türk müziği formunda bestelediği eserlerden örnekleri icra edecek.

Sergi, 31 Mayıs'a kadar gezilebilecek.

Muhabir: Hilal Uştuk
 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler